Catering dietetyczny dla sportowca – jak wybrać?

iplywamy 06:53

Catering dietetyczny dla sportowca – jak wybrać?

dieta_dla_sportowca
W ostatnich latach w naszym kraju wzrosła dbałość o dobrą sylwetkę oraz zdrowe odżywianie. Jakże prawdziwe jest stare powiedzenie „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Coraz więcej Polaków stara się odpowiednio odżywiać i dużo ćwiczyć, m.in. biegać, pływać oraz korzystać z różnych zajęć w klubach fitness. Aby zachować dobry wygląd, należy wspomagać się także właściwą dietą. Nie inaczej jest w przypadku osób, które zawodowo zajmują się uprawieniem sportu. U sportowców pierwszorzędną rolę odgrywa odpowiednio zbilansowana dieta. Podpowiemy, jak wybrać najlepszy catering dietetyczny dla sportowca.

Dieta dla sportowca

Prawidłowe odżywianie w sporcie to punkt wyjścia do właściwego i wydajnego treningu. Podczas wykonywania różnych ćwiczeń organizm spala bardzo dużo kalorii, a jednocześnie potrzebuje odpowiedniej dawki energii, aby trening był efektowny. Dlatego tak ważne jest odpowiednie planowanie posiłków przed ćwiczeniami, a także po ich zakończeniu.

Sportowcy powinni w ciągu dnia spożyć od pięciu do sześciu pełnowartościowych i odpowiednio zbilansowanych posiłków. Bardzo ważne jest, aby dostarczyć organizmowi w odpowiednich dawkach węglowodany, białko, tłuszcze, a także witaminy i minerały, a w szczególności witaminę D, wapń, żelazo i cynk.

Dzięki idealnie dobranym posiłkom sportowcy dostarczą organizmowi odpowiednią dawkę energii, zbudują właściwą masę mięśniową, przyspieszą proces spalania tkanki tłuszczonej oraz regenerację włókien mięśniowych po treningu.

Jak osiągnąć takie efekty? Jak przygotować dobrze zbilansowane i urozmaicone posiłki, nie tracąc przy tym czasu na wielogodzinne gotowanie i robienie zakupów? Zdecydować się na catering dietetyczny dla sportowców, nazywany również dietą pudełkową.

Dieta pudełkowa

Powszechnie utarło się, że dieta pudełkowa jest przeznaczona dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy i zadbać o ładną sylwetkę. Nic bardziej mylnego. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowywaniem posiłków zatrudniają wybitnych dietetyków oraz ekspertów żywienia, którzy opracowali także dietę pudełkową specjalnie dla sportowców.

Sportowcy, którzy w ciągu dnia spędzają kilkanaście godzin na intensywnych ćwiczeniach, aby osiągać jak najlepsze wyniki sportowe, muszą zadbać o prawidłowe odżywianie. Catering dietetyczny jest świetnym rozwiązaniem tego problemu. Dieta sportowca to zestaw pięciu lub sześciu posiłków, które każdego dnia, świeże dostarczane są pod wskazany adres. Uwzględniają one zwiększone zapotrzebowanie na wspomniane wcześniej węglowodany oraz biało.

Jakie są korzyści takiej diety dla sportowców? Po pierwsze zwiększa ona masę i siłę mięśni. Po drugie pozwala szybciej spalić nadmiar tłuszczu, a przy tym przyspiesza metabolizm. Po trzecie ma wpływ na poprawę kondycji i wytrzymałość. Do tego dostarcza więcej energii do ćwiczeń, zapobiega rozpadowi białek mięśniowych oraz dostarcza organizmowi niezbędnych składników odżywczych podczas treningów.

Znajdź dietę dla siebie na Cateromarket

Wiele osób zapewne zastanawia się, jak znaleźć najlepszy catering dietetyczny dopasowany do swoich potrzeb. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki cateromarket.pl, która może pochwalić się ogromną ofertą cateringów, w tym dla sportowców.

Ogromną zaletą Cateromarket jest to, że dysponuje bazą informacji o cateringach z całej Polski – zarówno z dużych miast tj. Kraków, Warszawa, Gdańsk, Łódź, jak i mniejszych miejscowości Kęty, Łask, Nysa czy Police. Co ważne, bez wychodzenia z domu można spokojnie zapoznać się i porównać różne rodzaje diet. Szczegółowo poznać, jakie składniki są wykorzystywane do przygotowywania świeżych posiłków oraz na jakich warunkach odbywa się dostawa danej diety pudełkowej.

Catering dietetyczny to przede wszystkim bardzo wygodne rozwiązanie, które zdejmuje z nas obowiązek spędzania kilku godzin w kuchni na przygotowaniu dań na cały dzień. Dzięki temu oszczędzamy czas, a także pieniądze, m.in. za prąd, gaz czy wodę. Pozwala to skupić się przede wszystkim na dążeniu do wyznaczonego celu, wpływa na poprawę nawyków żywieniowych. W zamian otrzymujemy urozmaicone, kolorowe i pożywne posiłki na każdy dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 7 =