Co powinno znaleźć się w każdej torbie plażowej?

iplywamy 09:20

Co powinno znaleźć się w każdej torbie plażowej?

co-powinno-sie-znalezc-w-torbie-plazowej

Co powinno znaleźć się w każdej torbie plażowej?

Polacy uwielbiają spędzać wakacje nad morzem. Wybierając się na plażę należy jednak pamiętać o zabraniu niezbędnych akcesoriów, które pomogą uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek podczas wypoczynku. Co powinna zawierać każda poprawnie skompletowana torba plażowa?

Krem do opalania

W sezonie wakacyjnym w każdym sklepie kosmetycznym można znaleźć szeroki wybór kremów i oliwek do opalania. Pozwalają one uchronić się przed poparzeniami słonecznymi, zamiast nich zapewniając estetyczną, równą opaleniznę. Wyboru kremu należy dokonać na podstawie filtru, którego najniższy poziom to 5, a najwyższy – 50+, których większość można znaleźć w aptekach, jako profesjonalne kosmetyki ochronne.

Kremy z filtrem powyżej 30 przeznaczone są dla dzieci, osób starszych i tych, którzy ze względu na np. bardzo jasną karnację, są szczególnie narażeni na negatywny wpływ promieni słonecznych. Krem lub oliwka do opalania stanowią niezbędny element każdego wyposażenia plażowego, jako że opalanie się bez nich może skutkować poważnymi uszkodzeniami skóry.

Akcesoria do pływania

Akcesoria są szczególnie ważne, jeśli wybieramy się na plażę z dziećmi, które od opalania się i relaksu zdecydowanie wolą zabawę w wodzie. Do akcesoriów zaliczamy materace, rękawki lub deski do pływania, mające na celu zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas przebywania w morzu. Większość dmuchanych akcesoriów ma obecnie tę zaletę, że są one wyposażone w specjalne pompki, które umożliwiają nadmuchanie ich dopiero na plaży, dzięki czemu nie zajmą wiele miejsca w torbie plażowej.

Warto jednak pamiętać, że nawet najwyższej jakości akcesoria nie są w stanie zapewnić dziecku pełnej ochrony przed zagrożeniami, jakie stwarza przebywanie w morzu. Aby mieć pewność, że pociecha będzie bezpieczna, należy cały czas mieć ją na oku i nie pozwalać jej na zbytnie oddalanie się. Dobrym rozwiązaniem może być też wybór strzeżonych plaż, na których można liczyć na stały nadzór ratownika. Pozwala to na zwiększenie bezpieczeństwa również wtedy, kiedy dziecko na moment zniknie nam z oczu, co w innym przypadku mogłoby skończyć się tragicznie.

Parawan i koc plażowy

W wyposażeniu na plażę nie może zabraknąć akcesoriów, które pozwolą nam na „zarezerwowanie” sobie własnej części plaży. Dla niektórych osób wystarczy koc, znaczna większość jednak preferuje go w parze z parawanem, który zapewnia ochronę przed wiatrem i pewnego rodzaju prywatność, która jest bardzo ważna zwłaszcza na zatłoczonych plażach w dużych miastach wypoczynkowych. Zabierając tego typu wyposażenie ze sobą należy pamiętać o tym, aby zaopatrzyć się w drewniany młotek do ustawiania parawanu i sznurek, który umożliwi na sprawne zabezpieczenie go przy wyjściu z plaży. Dostępne są różne wzory i rozmiary parawanów, wśród których te najmniejsze przeznaczone są dla mniejszych rodzin, podczas gdy większe dobrze sprawdzą się dla osób, które potrzebują większej przestrzeni. W przypadku gdy nawet one okazują się za małe, bez problemu można użyć dwóch parawanów, łącząc je ze sobą.

Artykuł powstał przy współpracy z codezero.pl

2 komentarze do “Co powinno znaleźć się w każdej torbie plażowej?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    dziewiętnaście − jeden =