Czy świnki umieją latać? na pewno umieją pływać!

iplywamy 07:47

Czy świnki umieją latać? na pewno umieją pływać!

Vorobek Bahamas swimming pigs

Pig Island czyli raj… dla świnek!

Pig Beach (znana także jako Pig Island, Major Cay a oficjalnie Big Major Cay) jest nie zamieszkaną wyspą znajdującą się na Bahamach znaną z tego że zamieszkują ją… dzikie świnie. Jak podają anegdoty świnie zostały pozostawione na wysepce przez grupę żeglarzy, którzy planowali wrócić później i je zjeść. Na szczęście dla świnek, nigdy nie powrócili. Inna natomiast legenda mówi, że świnki były pasażerami statku, który rozbił się w pobliżu a im udało się dopłynąć do suchego lądu. Jeszcze inne źródła podają, iż świnki uciekły z drugiej pobliskiej wyspy. Być może również umieszczono je tu celowo aby stały się atrakcją turystyczną.

Świnki prowadzą iście beztroski tryb życia na tej rajskiej wysepce. Gdy jest gorąco, wylegują się w cieniu na białym piasku i od czasu do czasu wchodzą do wody aby się schłodzić.

Są bardzo dobrymi pływakami i chętnie podpływają do jachtów aby dostać coś do jedzenia. I wcale nie są nieśmiałe. Świnki leżące na rajskiej plaży to już coś dość niespotykanego ale świnki które doskonale radzą sobie w wodzie to już coś bardziej niezwykłego.

„Vorobek Bahamas – swimming pigs” by cdorobek – Flickr: 08.2012 Vorobek Bahamas – swimming pigs. Licensed under CC BY 2.0 via Wikimedia Commons

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − 11 =