Czy warto nauczyć się pływać?

iplywamy 07:01

Czy warto nauczyć się pływać?

czy-warto-nauczyc-sie-plywac

Korzyści z nauki pływania

Pływanie to bardzo dobry sposób na poprawienie swojej kondycji. Swobodne poruszanie się w wodzie jest także przydatne na wakacjach, gdy chcemy popływać w basenie czy w morzu. Czy warto nauczyć się pływać? Zdecydowanie tak!

Bezpieczeństwo

Pływanie to nie tylko umiejętność utrzymywania się na powierzchni wody i przemieszczanie się. To także poczucie bezpieczeństwa na wszystkich wakacyjnych wyjazdach, w trakcie których chcemy korzystać z wodnych atrakcji. Jeśli poważnie podejdziemy do nauki pływania, dowiemy się także co robić w sytuacji kryzysowej, np. gdy złapie nas skurcz.

Zdrowie

Zdrowotne zalety pływania są nie do przecenienia. Samo pływanie to sport, który jest wysiłkiem dla wszystkich mięśni i stawów, zatem możemy tu mówić o treningu sportowym. Ponadto ma zbawienny wpływ na kręgosłup, który obciążamy zarówno w pozycji siedzącej jak i leżącej.

Przebywając w wodzie doznajemy uczucia relaksu, ponieważ woda unosi nasze ciało i znika napięcie mięśniowe. Przyjemnie jest też ćwiczyć wodny aerobik, ponieważ opór wody sprawia, że spalamy więcej kalorii, ale jednocześnie nasze mięśnie są rozluźnione.

Wiedza

Nauka u profesjonalnego trenera pozwoli nam poznać różne style pływackie, dzięki czemu w przyszłości będziemy mogli wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada. To także wiedza o tym, jak kontrolować oddech pod wodą, jak nabierać powietrza i jak nurkować. Dzięki temu swobodniej będziemy mogli uczestniczyć w wodnych szaleństwach na basenie czy otwartym zbiorniku wodnym.

Gdzie się uczyć?

Dostęp do basenów jest dzisiaj tak łatwy, że bez trudności znajdziemy obiekt, w którym będziemy mogli nauczyć się pływać. Aby nie wyrobić w sobie złych nawyków, warto skorzystać z oferty szkółek pływackich, w których której instruktorzy dopasują naukę do naszych indywidualnych predyspozycji. Będą korygować na bieżąco błędy i pomogą pokonać strach przed wodą.

Ile kosztuje nauka pływania?

Ceny za godzinę nauki pływania z instruktorem mogą się różnić. Wpływ na kwotę będzie miała lokalizacja oraz doświadczenie instruktora. Ma tutaj też znaczenie wielkość grupy, do której będziemy uczęszczać. Zajęcia indywidualne będą droższe niż te grupowe, jednak wtedy mamy pewność, że instruktor poświęci nam sto procent uwagi.

Kurs nurkowania

Jeśli nauczymy się pływać, a sporty wodne staną się naszą pasją, ciekawym sposobem na jej pielęgnowanie i rozwijanie, jest kurs nurkowania. Tutaj ceny są już znacznie wyższe. Oprócz opłacenia samego kursu, często musimy zainwestować w sprzęt do nurkowania. O ile butle często można wypożyczyć, o tyle kombinezon możliwe, że będziemy musieli zakupić na własną rękę. W takiej sytuacji może nam się przydać szybka pożyczka, którą często możemy spłacić w ratach, sprawdź ofertę Profi Credit. Szybka pożyczka musi być jednak spłacana terminowo, dlatego upewnijmy się, że nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla naszego budżetu. Warto też poszukać klubu dla nurków, który oferuje wypożyczenie całego sprzętu – wtedy szybka pożyczka nie będzie nam potrzebna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − dwanaście =