Czy zwykłe narty sprawdzą się przy jeździe freestyle?

iplywamy 17:59

Czy zwykłe narty sprawdzą się przy jeździe freestyle?

nartyfreestyle2

Freestyle to coraz bardziej popularna dyscyplina narciarska, która daje znacznie więcej możliwości niż zwykłe zjazdy na przygotowanych trasach. Czy do rozpoczęcia swojej przygody z narciarskim freestyle’m wystarczą zwykłe narty zjazdowe?

Chociaż pozornie wyglądają tak samo, to jednak tak naprawdę są naprawdę zróżnicowane – narty to sprzęt, który dostępny jest w rozmaitych wariantach do wyboru. Wśród nich można wskazać między innymi na narty allround, narty all mountain, narty backcountry, narty freestyle czy też freeride. W związku z tym często pojawia się pytanie – czy te rodzaje nart można stosować zamiennie? Wszystko zależy od tego, z jakiego rodzaju warunkami mamy do czynienia. Zatem, czy zwykłe nart zjazdowe typu allround czy all mountain mogą służyć jako narty freestyle?

Czym charakteryzują się narty freestyle?

Freestyle to dyscyplina, która cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem, w tym w szczególności wśród najmłodszych narciarzy. Ta awangardowa dyscyplina polega na odwiedzaniu dziewiczych, mało uczęszczanych miejsc, a także na wykonywaniu rozmaitych ewolucji. Podczas jazdy freeride bardzo często przemierza się głęboki śnieg. W związku tym narty freestyle muszą również cechować się odpowiednią budową, by pozwalać na efektywne przemierzanie górskich bezdroży. W nartach freestyle stosuje się także konstrukcję rocker, czyli podniesione przednie i tylne końcówki nart – dzięki temu można łatwiej nimi manewrować i wykonywać różne ewolucje. W porównaniu z innymi typami nart te do freestyle’u są także bardziej elastyczne.

Warto kupić specjalne narty do freestyle’u

W związku z tym zwykłe narty zjazdowe przeznaczone do jazdy na przygotowanych stokach nie będą mogły w pełni zastąpić nart przeznaczonych do freestyle’u. Warto zatem zakupić specjalne narty freestyle, aby rozpocząć swoja przygodę w tej właśnie dyscyplinie. Aktualnie narty freestyle można kupić także w bardzo atrakcyjnych cenach – markowe modele dostępne są nawet poniżej 1000 złotych. Narciarz powinien też pamiętać o zakupieniu innego rodzaju wyposażenia do tego typu nart, czyli właściwych wiązań oraz obuwia. Do podchodzenia mogą przydać się specjalne foki do nart. Sprzęt ten można kupić w stacjonarnych i internetowych sklepach narciarskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − 12 =