Czym jest i jak działa HMB?

iplywamy 09:24

Czym jest i jak działa HMB?

czym-jest-i-jak-dziala-hmb

Czym jest i jak działa HMB?

HMB (hydroksymetylomaślan), to substancja należąca do grupy kwasów tłuszczowych. W organizmie pełni wiele zadań, z czego dla osób ćwiczących, najważniejszą będzie hamowanie procesów katabolicznych, oraz wspieranie anabolizmu.

HMB jest dobrym rozwiązaniem przede wszystkim dla osób, które ćwiczą z myślą o poprawieniu sylwetki, lub są na diecie redukcyjnej i liczą na przyśpieszenie jej efektów. Najlepsze efekty działania tej substancji można zauważyć u osób, które dopiero zaczynają treningi, lub miały w nich dłuższą przerwę i wracają do ćwiczeń.

Tu kupisz HMB: https://www.megapower.pl/hmb-c-43.html

HMB najskuteczniej działa w połączeniu z kreatyną, wpływając skutecznie na budowanie mięśni oraz zmniejszenie ilości tłuszczu w organizmie. Warto go stosować wtedy, gdy zachodzi podwyższone ryzyko rozpadu mięśni z powodu katabolizmu.

Jakie działanie ma HMB?

Stosowanie tego suplementu w odpowiednich dawkach (około 0.1 – 0.15 g na 10 kg masy ciała, jako dawkę jednorazową trzy razy dziennie), poprawia stan mięśni. Dzięki stosowaniu HMB, można zmniejszyć ilość niepotrzebnej masy tłuszczowej oraz skutecznie wzmocnić mięśnie. Będzie idealnym suplementem dla osób, które trenują z myślą o odchudzaniu i nie mogą sobie pozwolić na utratę masy mięśniowej. HMB będzie chronić mięśnie przed redukcją, a jednocześnie, aktywuje skuteczne spalanie tłuszczu.

Inne zalety stosowania HMB, to między innymi:

  • wzmocnienie siły mięśni
  • zredukowanie bólu mięśni po intensywnym treningu
  • łatwiejszy powrót do ćwiczeń, lub ich rozpoczęcie, w przypadku osób z kiepską kondycją
  • HMB może także zmniejszać ilość cholesterolu we krwi, a także obniżać ciśnienie, przyczyniając się do obniżenia niebezpiecznych skutków różnych chorób przewlekłych.

Jednocześnie, HMB praktycznie nie ma działań ubocznych. Mimo tego, że jako suplement diety,

HMB jest stosowane od niedawna (w porównaniu do na przykład kreatyny), jest to dokładnie przebadany i bezpieczny środek. Jeśli stosujemy go w odpowiednich, niezbyt dużych dawkach, jest dobrze tolerowany nawet podczas długotrwałej suplementacji.

Źródło: Mega Power

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + siedem =