Czyszczenie basenu i strefy SPA

iplywamy 06:49

Czyszczenie basenu i strefy SPA

diversey_spa2
Strefa basenu oraz SPA to miejsca, które powinny spełniać oczekiwania gości także pod względem perfekcyjnej czystości i najwyższego poziomu higieny. Niestety to właśnie w strefie mokrej gromadzi się duża ilość niebezpiecznych bakterii. Jednak dzięki zastosowaniu odpowiednich środków odkażających oraz regularnym czyszczeniu tworzymy dla gości bezpieczne i zdrowe miejsce.

Problematyczne powierzchnie do wyczyszczenia w strefie basenu i SPA

Aby zachować czystość basenu wykorzystuje się do tego specjalne urządzenia i środki chemiczne, takie jak roboty do oczyszczania basenów, a także specjalne urządzenia filtrujące. Jednak oprócz utrzymania nieskazitelnie czystej wody, powinniśmy ogromną uwagę przywiązywać także do powierzchni użytkowych wokół basenów i strefy SPA. Takimi są podłogi, łazienki czy szatnie, które czasami pomimo regularności czyszczenia nadal pozostają niewłaściwie odkażone czy doczyszczone. Problemem bardzo często jest niewłaściwy wybór środków chemicznych lub ich niska skuteczność.

Jednym z najczęstszych problemów jest powstawanie kamienia i uciążliwego osadu na kafelkach czy bateriach łazienkowych. W celu zapobiegania gromadzenia się nalotów kamiennych zwłaszcza w kabinach prysznicowych, warto wyposażyć je w specjalne powłoki ochronne, a także pamiętać o regularnym czyszczeniu za pomocą sprawdzonych środków chemicznych. Przykładem mogą być środki chemiczne z linii Pro Formula by Diversey, które doskonale i szybko czyszczą powierzchnie z kamienia i pleśni, dzięki żelowej konsystencji.

Dużą wagę należy przywiązywać także do regularnego czyszczenia podłóg. To właśnie na nich gromadzi się dużo zanieczyszczeń i bakterii. Załóżmy, że podczas wykonywania zabiegu rozleje się olejek lub w szatni basenowej na podłogę skapnie odrobina balsamu do ciała. Chwila nieuwagi i klient może łatwo poślizgnąć się na zabrudzonej powierzchni. Wobec tego należy przecierać regularnie podłogi za pomocą specjalnych preparatów, na przykład przeznaczonych tylko do powierzchni drewnianych. Pamiętajmy także, aby przecierać miejsca wokół nóżek ławek, ponieważ tam gromadzi się zwykle duża ilość brudu. W saunie podłoga powinna być perfekcyjnie czysta, aby klient mógł swobodnie chodzić po niej boso.

Pamiętajmy także o dokładnym czyszczeniu mebli w strefach SPA&WELLNESS. Nie chodzi tutaj o powierzchowne przetarcie ławy czy krzesła z kurzu. Należy szczególną uwagę przywiązywać do detali. Każdy zakamarek powinien być perfekcyjnie czysty, ponieważ w miejscach takich jak SPA właściciele nie mogą pozwolić sobie nawet na drobną, niedomytą plamę czy kurz. Z tego względu, aby szybko i dokładnie przygotować pomieszczenie dla następnego klienta, warto skorzystać z profesjonalnych środków czyszczących do powierzchni drewnianych, na przykład https://www.proformula.com/pl/wybierz-produkt/cif-professional-wood-polish/, który będzie bezpieczny dla skóry, a także będzie chronił powierzchnie przed niszczeniem.

Pamiętaj, że regularna dbałość o nieskazitelną czystość powierzchni w strefie basenowej oraz SPA to połowa sukcesu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + siedem =