Deepspot z rekordem Guinessa! Otrzymaliśmy tytuł najgłębszego basenu nurkowego na świecie!

iplywamy 10:28

Deepspot z rekordem Guinessa! Otrzymaliśmy tytuł najgłębszego basenu nurkowego na świecie!

naglowekscuba

Oto Deepspot: najgłębszy wielostrefowy symulator warunków nurkowych na świecie.

Najdroższe dziecko właściciela formatu Flyspot (Aerotunel Sp z o. o.). Super zaawansowany technologicznie inżynieryjny majstersztyk. Jego budowa była poważnym wyzwaniem technologicznym. Gigantyczna tuba-studnia umożliwiająca zanurzenie się w głębinie to wybetonowane kręgi  o średnicy zewnętrznej 8 m. Całość waży aż 200 ton. Budowa pochłonęła aż 5000 m³ betonu, w tym sama niecka 3000 m³. Woda jest filtrowana aż 4 razy na dobę, a czerpanie i wypusty wody rozplanowano w taki sposób, że jej ruch jest praktycznie niewyczuwalny dla użytkowników.

Deepspot w liczbach

· Powierzchnia zabudowy: 2200,90 m²

· Powierzchnia użytkowa: 2775,56 m²

· Powierzchnia całkowita: 3288,09 m²

· Powierzchnia terenu inwestycji: 5593,00 m²

· Wymiary zewnętrzne budynku: dł. 54,24 m, szer. 55,85 m

· Wysokość obiektu ponad przylegający teren: 13,91 m

· Liczba kondygnacji nadziemnych: 2

· Liczba kondygnacji podziemnych: 1

· Głębokość basenu głównego (część głęboka): 20 m

· Głębokość niecki basenu do nurkowania poniżej poziomu terenu: 40,50 m

· Całkowita głębokość niecki basenu do nurkowania: 45 m 40 cm

deepspot

Majstersztyk wart rekordów

Nic więc dziwnego, że rozmach przedsięwzięcia został doceniony przez kapitułę Księgi Rekordów Guinnessa oraz Księgi Rekordów Polski 2021. Otrzymaliśmy wspaniałe wiadomości:

Mam przyjemność poinformować, że GWR (Guinness World Records) umieścił Państwa rekord w swoim filmie promocyjnym podsumowującym oraz właśnie zakończyliśmy prace nad najnowszą edycją Księgi Rekordów Polski 2021, w której pośród 38 osiągnięć, znalazł się Państwa rekord. Cieszę się, że nasza współpraca w ubiegłym roku zaowocowała wspaniałym osiągnięciem, które trafiło na karty tej prestiżowej publikacji. To już 6-ta edycja Księgi, która w przejrzysty sposób podsumowuje wszystkie Rekordy Polski i rekordy Guinnessa ustanowione przy współpracy z Biurem Rekordów w 2020 roku.

najglebszy_basen

Rekordowa frajda w najgłębszym symulatorze dla nurków

Jeśli chcesz się przekonać, dlaczego Deepspot to ewenement na skalę światową, zapraszamy Cię do odkrycia naszych tajemnic w najgłębszym symulatorze dla nurków. Każdy znajdzie w naszej ofercie coś dla siebie: początkujący mają możliwość spróbować nurkowania lub zrobić pierwszy kurs, nurkowie certyfikowani mogą nie tylko korzystać z obiektu, ale też się doszkalać. Boisz się, ale nęci Cię wielki błękit? Wejdź do naszego podwodnego tunelu i obserwuj pasjonatów nurkowania.

Nasz obiekt pobił o 3 metry rekord należący wcześniej do włoskiego Y-40 Deep Joy w Montegrotto Terme. Oznacza to, że kolejni inwestorzy będą robili wszystko, żeby pobić i nasz rekord. Nie czekaj! Skorzystaj z atrakcji basenu Deepspot, dopóki masz tak niedaleko do rekordowego obiektu.

W Deepspot poczujesz się jak w błękitnym ciepłym oceanie. Podwodne jaskinie (przywodzące na myśl scenografię o filmów z Indianą Jones’em) i wrak na dnie basenu to doskonała namiastka nurkowania w ciepłych krajach. U nas zawsze panuje lato.

basen_dla_nurkow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 1 =