Dieta odchudzająca – 3 metody na poprawienie jej efektów

iplywamy 11:16

Dieta odchudzająca – 3 metody na poprawienie jej efektów

dieta

Odchudzanie to temat modny, a dla wielu ludzi także znienawidzony. Często bywa tak, że sięgając po kolejne diety odchudzające i trzymając się ich założeń, nadal nie widzimy rezultatów naszych wysiłków. Brak efektów może być spowodowany drobnymi błędami, które sprawiają, że wybrana dieta nie jest skuteczna.

  1. Mało, ale często
  2. Nie tylko dieta, ale również ćwiczenia
  3. Odchudzanie nie musi być trudne – Green Barley Plus

W mediach dużo mówi się i pisze o zasadach zdrowego żywienia opartych na piramidzie żywieniowej. Zdrowa i zbilansowana dieta to jednak tylko jeden z elementów, który pozwala na zgubienie zbędnych kilogramów.

Mało, ale często

Jednym z najczęściej popełnianych błędów w diecie jest częstotliwość spożywania posiłków. Winą za to obarczyć można szybkie tempo życia i nadmiar obowiązków, które nie pozwalają ani na przygotowanie posiłków, ani na ich zjedzenie. W efekcie jemy duże porcje jedzenia w długich odstępach czasu. Organizm ludzki z natury nie jest przyzwyczajony do długotrwałych okresów głodu. Kiedy nie otrzymuje porcji energii potrzebnej do przeprowadzenia procesów życiowych, czerpie paliwo z odłożonej tkanki tłuszczowej. Ciało jednak „uczy się”, że taki okres głodu może się powtórzyć, dlatego kiedy człowiek zje posiłek, jego organizm zrobi sobie zapas w postaci tkanki tłuszczowej. Powstaje błędne koło.

Aby organizm spalał tkankę tłuszczową i na nowo jej nie magazynował, należy jeść często, ale małe porcje. Najlepiej, jeżeli codzienna dieta będzie składała się z 4 lub 5 posiłków, które spożywane są co 3-4 godziny. Każdy z nich powinien zawierać warzywa lub owoce. Śniadanie warto zjeść w ciągu godziny od wstania z łóżka, a kolację najpóźniej na 2 godziny przed pójściem spać. Czasami wystarczy ustabilizować pory posiłków, aby zauważyć efekty odchudzania.

Nie tylko dieta, ale również ćwiczenia

Odchudzanie polega na zapewnieniu ujemnego bilansu kalorycznego. Sama dieta to za mało, dobrze jest też dołączyć do niej większą dawkę aktywności fizycznej. Wystarczy poświęcić na nią kilkadziesiąt minut trzy razy w tygodniu. Aktywnością tą nie musi być jogging czy wizyta na siłowni. Wystarczy długi spacer z psem lub zrezygnowanie z jazdy komunikacją miejską lub samochodem na rzecz pieszej wędrówki do pracy. Zamiast jazdy windą warto wybrać schody, a popołudniowe leżakowanie na kanapie przed telewizorem można zastąpić wizytą na basenie. Pływanie to doskonały przykład – aktywizuje wiele partii mięśni, świetnie wpływa na zdrowie kręgosłupa, a dodatkowo relaksuje. Zwiększenie dawki aktywności fizycznej wspomoże proces odchudzania.

Odchudzanie nie musi być trudne – Green Barley Plus

Spalenie niechcianej tkanki tłuszczowej z niektórych miejsc bywa trudne. Kiedy nie pomaga dieta ani ćwiczenia, można sięgnąć po suplementy wspomagające odchudzanie. Jednym z nich jest Green Barley Plus dostępny na https://suplementypro.pl/green-barley-plus/. Preparat ten opiera się na dobroczynnym działaniu dwóch składników, jakimi są młody, zielony jęczmień oraz garcinia cambogia. Brak efektów odchudzania powodują często nagromadzone w organizmie toksyny. Green Barley Plus pomaga oczyścić organizm, dzięki czemu przestaje on kumulować wodę, a waga wyraźnie spada. Poprawie ulega działanie układu pokarmowego, szczególnie perystaltyka jelit. Wypróżnienia stają się regularne, dzięki czemu zniknie uczucie ciężkości i przestaną się pojawiać wzdęcia i zaparcia. Najważniejszym zadaniem Green Barley Plus jest jednak rozbicie tkanki tłuszczowej nawet z miejsc, z których trudno się jej pozbyć, np. z pośladków lub brzucha. Preparat radzi sobie doskonale, a wyraźne efekty można zauważyć już po kilku tygodniach jego stosowania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + czternaście =