Dieta, odchudzanie? Tylko z dietetykiem!

iplywamy 07:26

Dieta, odchudzanie? Tylko z dietetykiem!

odchudzanie_dieta

Samodzielne treningi nie przynoszą już wyczekiwanych efektów? Zrzucenie kilku zbędnych kilogramów okazało się tylko początkiem do właściwej diety i suplementacji, chcesz czegoś więcej? To czas, aby porozmawiać ze specjalistą – Jakub Piotrowski dietetyk w Szczecinie i online, pomoże rozwiązać ten problem.

  1. Treningi to nie wszystko – ważna jest dieta
  2. Suplementacja wzmacnia organizm
  3. Rozsądne odchudzanie

Treningi to nie wszystko – ważna jest dieta

Niezależnie od tego, czy podnosimy ciężary, pływamy, biegamy czy też ćwiczymy lekkoatletykę, musimy pamiętać o tym, że treningi to tylko część procesu, jakim jest odchudzanie – kluczem do sukcesu jest właściwe odżywianie. Przeglądając Internet, trafimy na wiele planów żywieniowych, także takich, które stosowały osoby znane nam z telewizji. Jeśli jednak chcemy znaleźć dietę zrównoważoną, właściwą dla naszej organizmu, warto pokusić się o szukanie pod właściwymi hasłami – takim jak dietetyk online lub spróbować szukając specjalisty w naszej okolicy – pod hasłami takimi jak „dietetyk szczecin„. Wielu dietetyków oferuje nie tylko ułożenie diety, ale także wytłumaczy nam krok po kroku, jak zapanować nad nowym sposobem odżywiania, aby za szybko się nie zniechęcić oraz doradzi, co zrobić, jeśli mamy alergie, które uniemożliwiają stosowanie pewnych produktów.

Suplementacja wzmacnia organizm

Poza zdrowym odżywianiem, warto zadbać także o przyjmowanie właściwej porcji witamin i minerałów, dzięki którym nasz organizm będzie działał lepiej na wielu polach – właściwe suplementy zapewniają bowiem wzmocnienie odporności, wydajności na treningach, koncentracji w pracy czy szkole oraz więcej energii w ciągu dnia. Podejmując się odchudzania kompleksowo – stosując dietę, trenując oraz dostarczając odpowiednie ilości witamin i minerałów, możemy znacznie szybciej osiągnąć pożądane efekty, jednocześnie zabezpieczając organizm przed awitaminozą, która w przypadku niedoboru nawet najbardziej powszechnych substancji odżywczych, może powodować spore problemy zdrowotne.

Właściwa suplementacja powinna uzupełniać naszą dietę i wspomagać typ treningów, jakich się podejmujemy, aby zachować nasz organizm w równowadze. Tu także najbardziej wartościowe będą rady specjalisty, takiego jak dietetyk.

Rozsądne odchudzanie

Nieregularny, za szybki spadek wagi bywa równie groźny co brak efektów treningów, diety czy suplementacji. Odchudzanie rozsądne oznacza monitorowanie stanu naszego organizmu, a jeśli zauważymy jakieś zmiany, warto zgłosić się do specjalisty. Jest to bardzo istotne, ponieważ zbyt szybki spadek wagi może wiązać się z zaburzeniami odżywiania, a to z kolei może prowadzić do problemów zdrowotnych.

Zanim więc zaczniemy się odchudzać – jeśli nasz cel nie ogranicza się za ledwie do dwóch lub trzech kilogramów świątecznych, poważnie traktujemy dietę i zamierzamy odmienić swoją sylwetkę – wykonajmy niezbędne badania, które pozwolą określić stan naszego organizmu i ewentualne braki w suplementacji, które będziemy mogli uzupełnić. Rozmowa z dietetykiem może także pozwolić nam na stworzenie pełnego planu działania na dłuższy okres czasu, dzięki któremu ostatecznie osiągniemy nasz zamierzony cel – bez efektu jojo. Samodzielne odchudzanie się, bez planu, ani konsultacji ze specjalistą jest nierekomendowane osobom, które chcą pozbyć się nadwagi, zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia – zarówno żywieniowe jak i dotyczące aktywności fizycznej w ciągu dnia. Kontakt z dietetykiem jest najlepszym rozwiązaniem dla optymalnych efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + czternaście =