Dlaczego warto zapisać się na zajęcia aqua aerobik?

iplywamy 17:26

Dlaczego warto zapisać się na zajęcia aqua aerobik?

Dlaczego warto zapisać się na zajęcia aqua-aerobik

Dlaczego warto zapisać się na zajęcia aqua aerobik?

Zajęcia aqua aerobik wspaniale łączą tradycyjny trening na siłowni z cudownymi korzyściami płynącymi z wody. Wystarczy kilka sesji, a zobaczysz dużą różnicę w kondycji i samopoczuciu. Wspiera organizm, zmniejszając obciążenie mięśni i stawów. Sprawdź, dlaczego warto zapisać się na zajęcia!

Poprawia równowagę i koordynację

Jeśli szukasz programu fitness. który nie obejmuje nudnych treningów na bieżni i stepperze, zwróć uwagę na aerobik w wodzie. Skierowany jest do osób w każdym wieku. Pomaga w budowaniu stabilności i zwiększaniu siły mięśni, co zapewnia lepszą koordynację. Poza tym woda jest bezpiecznym środowiskiem, w którym kontrolujesz wszystkie ruchy w przeciwieństwie do ćwiczeń na suchym lądzie.

Aqua aerobik poprawia wytrzymałość układu sercowo-naczyniowego

Ciśnienie wody w basenie wspomaga krążenie krwi. W ten sposób zmniejsza ciśnienie krwi, wspierając pracę serca. Z czasem wzmocni układ sercowo-naczyniowy. Jeśli szukasz urozmaiconego planu ćwiczeń, aerobik w wodzie i jego zalety na pewno Ci się spodobają. Na dłuższą metę zmniejsza tętno spoczynkowe. Dodatkowo ćwiczenia w wodzie zwiększają pojemność płuc.

Dlaczego warto zapisać się na zajęcia aqua aerobik_

Spala kalorie

Połączenie treningu siłowego i cardio z wodoodpornością zapewnia organizmowi pełny trening. W zależności od intensywności, Twojej wagi, dodatkowego obciążenia (hantle, pasy balastowe), temperatury wody, objętości i wyporu, możesz spalić 400-600 kalorii w ciągu godzinnych ćwiczeń. Ponadto badania wykazały, że regularna aktywność fizyczna zwiększa metabolizm i EPOC. Przyspiesza proces metaboliczny zarówno w trakcie, jak i po treningu, pomagając w ten sposób spalić więcej kalorii i zamienić zapasy tłuszczu w energię. Dzięki temu łatwiej pozbędziesz się zbędnych kilogramów i utrzymasz prawidłową wagę.

Aerobik w wodzie: silniejsze mięśnie i elastyczniejsze stawy

Jeśli chcesz zwiększyć mięśnie i siłę, nie musisz się ograniczać do treningu siłowego. Woda zapewnia naturalny opór, który może być 4-42 razy większy niż powietrze. Dzięki temu zapewnia mięśniom doskonały trening. Kiedy Twoje ciało porusza się w różnych kierunkach wraz z prądem wodnym, w naturalny sposób zwiększa się zakres ruchu. Będziesz zaskoczony, jak szybko staniesz się gibki i sprawny.

Aerobik w wodzie: aktywność dla każdego

Ludzie są stworzeni do interakcji z innymi i nie radzą sobie tak dobrze sami. W rzeczywistości izolacja wpływa negatywnie na nasze zdrowie psychiczne. Zajęcia aqua aerobik to świetny sposób na wyjście z domu i nawiązanie nowych znajomości. Wspomnianą aktywność może uprawiać każdy. Osoby, które nie są tak wysportowane, mogą zacząć od łatwych ćwiczeń w wodzie i stopniowo zwiększać ich trudność oraz intensywność.

Łagodzi stres i niepokój

Aerobik w wodzie zmniejsza stres i niepokój, poprawiając samopoczucie. Działa kojąco na umysł. Pomaga też uciec od codziennych zmartwień. Ćwiczenia powodują, że mózg uwalnia pewne neurochemikalia znane jako endorfiny. Główną endorfiną, która pomaga poczuć się szczęśliwszym i złagodzić stres, depresję i lęk, jest serotonina. To substancja chemiczna wywołuje uczucie radości, szczęścia i odprężenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + 2 =