Działanie odżywek z glutaminą

iplywamy 06:38

Działanie odżywek z glutaminą

dzialanie-odzywek-z-glutamina

Działanie odżywek z glutaminą

Aminokwasy endogenne, są produkowane samodzielnie przez nasz organizm. W niektórych sytuacjach, jak na przykład wzmożony wysiłek fizyczny, zachodzi konieczność suplementacji tych aminokwasów, a w szczególności, glutaminy. Ta substancja odpowiada za prawidłowy metabolizm oraz budowanie mięśni. Efekty jej działania nie są spektakularne i nie widać ich od razu – łatwiej jest zaobserwować raczej jej niedobór. Objawia się on problemami z regeneracją, osłabieniem mięśni i ich bólami, a także silnym uczuciem zmęczenia po treningu.

Dlaczego warto przyjmować odżywki z glutaminą?

Glutamina wpływa między innymi, za:

  • Nasilenie procesów anabolicznych i hamowanie katabolizmu
  • Dostarczenie prawidłowej ilości aminokwasów do mięśni
  • Odporność organizmu
  • Odbudowanie utraconych zapasów glikogenu

Odżywki zawierające glutaminę, będą wskazane także dla osób na diecie, które nie chcą utracić z tego powodu, już zbudowanej masy mięśniowej. Dzięki niej, stabilizujemy poziom glukozy we krwi, co pozwala uniknąć trudnego do opanowania objadania się. Stosuje się ją często w sportach, wymagających utrzymania odpowiedniej masy ciała, oraz w kulturystyce. Będzie ona pomocna także przy dietach nisko węglowodanowych. Mogą ją stosować także osoby osłabione, oraz wracające do treningu po dłuższej przerwie. W tych wszystkich sytuacjach, będzie ona skutecznie wspomagała procesy anaboliczne.

Jak stosować glutaminę?

Pewna ilość glutaminy znajduje się w pożywieniu, jednak aby uzyskać widoczne efekty działania tej substancji, warto wspomagać się dodatkową suplementacją. Dawki glutaminy, dające zauważalne efekty, są dość duże i wahają się od 2 do nawet 20 gramów dziennie. Ze względu na to, że glutamina jest w pełni naturalnym aminokwasem, nie daje żadnych efektów ubocznych.

Glutamina – szeroka gama produktów

Glutamina występuje zarówno w formie monopreparatów, jak i stanowi popularny dodatek do odżywek białkowych. Można ją znaleźć także w odżywkach BCAA. Można ją bez problemu łączyć z innymi preparatami stosowanymi podczas treningu, takimi, jak na przykład kreatyna czy kofeina.

Źródło: MegaPower

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 13 =