Herbata dla aktywnych. Która najefektywniej schłodzi organizm po intensywnym treningu?

iplywamy 10:38

Herbata dla aktywnych. Która najefektywniej schłodzi organizm po intensywnym treningu?

Herbata dla sportowców

Herbata dla aktywnych. Która najefektywniej schłodzi organizm po intensywnym treningu?

Większość z nas uważa, że najlepszym sposobem na schłodzenie rozgrzanego po treningu organizmu jest picie zimnych napojów, na przykład wody. Tymczasem obniżają one sztucznie temperaturę naszego ciała sprawiając, że w efekcie jeszcze bardziej odczuwamy gorąco. Zdrowym i przynoszącym oczekiwane efekty napojem, który powinny pić osoby aktywnie fizycznie jest natomiast herbata, najlepiej gorąca.

Osoby aktywne fizycznie poszukują napojów chłodzących, które pozwolą im efektywnie obniżać  temperaturę organizmu w trakcie i po treningu. Regularnie ćwicząc powinny one również uzupełniać swoją dietę w witaminy oraz substancje, które zapewnią odpowiedni poziom energii. Te zmienne sprawiają, że jednym z napojów polecanych sportowcom jest gorąca herbata. Nie tylko skutecznie chłodzi, ale też dodaje sił i usuwa zmęczenie. Dodatkowo podnosi ciśnienie, przyspiesza bicie serca i pobudza system nerwowy.

Chłodzące ciepło

Nie każdy wie, że na naszym języku znajdują się receptory, które podczas picia gorących napojów dają organizmowi sygnał, że należy uruchomić mechanizmy pozbywania się nadmiaru ciepła. Proces ten w następnej kolejności zwiększa wydzielanie potu, które warunkuje chłodzenie organizmu. W efekcie ilość utraconego ciepła jest większa niż ta, którą dostarczaliśmy pijąc gorącą herbatę, a nasz organizm odczuwa chłód, którego nie dostarczyłyby mu napoje zimne. Jedną z najlepiej chłodzących herbat jest napar miętowy, którego właściwości szczególnie doceniają mieszkańcy gorącego Maroka. Warto wypróbować ten od Ahmad Tea London – jest bowiem wzbogacony o subtelny smak cytryny. Herbata miętowa to także idealny wybór dla szukających pomocy w problemach z trawieniem.

Zielone zdrowie

Osoby aktywne fizycznie herbatę mogą pić także przed rozpoczęciem treningu. Najlepsza będzie zielona, która dzięki zawartej teinie ma właściwości pobudzające. Dodatkowo jest bogata w cenne  minerały, mikroelementy oraz witaminy C, E i B. Zielona herbata wspomaga także odchudzanie, dzięki  temu, że przyspiesza metabolizm i usuwa zbędne produkty przemiany materii. Wyjątkowo orzeźwiająca będzie ta z dodatkiem mięty lub cytryny, którą proponuje Ahmad Tea London. Osoby preferujące bardziej owocowe smaki mogą z kolei spróbować kompozycji zielonej herbaty z borówką, malinami i granatem lub truskawką i kiwi. Aktywnym fizycznie polecana jest również zielona herbata z jaśminem. Jaśminowy aromat wydobywający się z herbaty zmniejsza bowiem drzemiące w nas napięcie i stres. Olejki jaśminowe potrafią także eliminować zmęczenie i senność. Herbata ta dodatkowo usprawnia pracę układu krwionośnego, dzięki czemu chroni przed zawałem serca.

Herbata dla aktywnych

Więcej informacji na temat produktów Ahmad Tea London można znaleźć na stronie www.ahmadtea.com

Więcej informacji o Ahmad Tea London:

Firma Ahmad Tea London powstała dzięki wiedzy i doświadczeniu rodziny, która od czterech pokoleń pieczołowicie czuwa nad procesem uprawy herbaty, przygotowania mieszanek, pakowania oraz dystrybucji. Marka Ahmad Tea London jest symbolem najlepszych herbat. Wnikliwa selekcja i tradycyjne metody ręcznego zrywania liści sprawiają, że herbata zawsze zachowuje świeży i intensywny zapach. Starannie dobrane liście różnych gatunków herbat tworzą wyrafinowane mieszanki o niezapomnianym smaku. Dział jakości kontroluje każdą partię zebranych liści przed rozpoczęciem procesu mieszania, następnie akceptuje gotowe mieszanki przed ich zapakowaniem. Szczegółowa kontrola gwarantuje utrzymanie najwyższej jakości, niepowtarzalnego koloru, zapachu i smaku w każdej filiżance herbaty. Ahmad Tea London oferuje szeroką gamę herbat czarnych, zielonych, czarnych smakowych, zielonych smakowych, naparów owocowych w opakowaniach dla detalu, gastronomi oraz jako ekskluzywne prezenty.

Zapraszamy na nasz fan page: https://www.facebook.com/AhmadTeaPolska

Więcej informacji o LEVANT:

LEVANT – importer, eksporter i producent najwyższej jakości produktów spożywczych – to firma z 23-letnią tradycją. Odkąd powstała w 1991 r., stała się ważnym partnerem handlowym dla polskich i zagranicznych firm. Dynamiczny rozwój i przemyślana polityka firmy sprawiły, że zaufali nam znani i cenieni światowi producenci artykułów spożywczych, z którymi współpracujemy na zasadach wyłączności. Marki w portfolio LEVANT to m.in.: Ahmad Tea London, a także: Sandra (przetwory owocowe i warzywne), Sandrini (produkty kuchni śródziemnorskiej), Adriana, Siblou (ryby i owoce morza), Champion (dodatki do kawy), Splendor (Owoce i warzywa w puszkach).

Wysoką pozycję rynkową firmy potwierdza m.in. uzyskany ośmiokrotnie tytuł „Gazele Biznesu”, certyfikat D&B – „Przejrzysta firma” oraz członkostwo w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. www.levant.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden + 17 =