Jak dobrać buty i narty freestyle?

iplywamy 13:46

Jak dobrać buty i narty freestyle?

narty-vandal-30
W narciarstwie typu freestyle kluczowe znaczenie ma efektowne wykonywanie widowiskowych ewolucji. Aby zachować bezpieczeństwo podczas takiej aktywności, należy zadbać o odpowiednie wyposażenie. Największe znaczenie mają narty oraz buty do freestyle.

Nowoczesne narty freestyle

Narty do freestyle posiadają charakterystyczne podgięcie na obu końcówkach, przez co często nazywane bywają także nartami typu twin-tip. Bardzo dobrze nadają się do wykonywania efektownych akrobacji, trików, skoków, piruetów czy jazdy tyłem, a także wielu innych ewolucji. Narty freestyle – https://shop.majestyskis.com/pl/19-freeski znajdują zastosowanie zarówno w specjalnie do takiej jazdy przeznaczonych snowparkach, jak i na standardowej trasie. Stanowią najlepsze rozwiązanie dla narciarzy, którzy poszukują nowych wyzwań.

Wybór nart do freestyle

Kupując narty do freestyle, warto mieć na uwadze kilka ważnych oznaczeń. Parametry te podawane są przez producenta zarówno na samych nartach, jak i opakowaniu. Dotyczy to przede wszystkim długości, która przedstawiana jest w centymetrach. Należy ją dobrać do wzrostu użytkownika, a także poziomu umiejętności. Krótsze narty freestyle ułatwiają wykonywanie manewrów, ale pogarszają stabilność przy osiąganiu dużych prędkości. Cięższe osoby powinny wybierać możliwie najdłuższe narty, natomiast użytkownicy o niedużej wadze – krótsze.

Wybór butów do narciarstwa freestyle

Buty narciarskie zbudowane są z trzech głównych elementów – strony zewnętrznej, wewnętrznej oraz zapięcia. Część zewnętrzna powinna być wykonana z materiałów, których właściwości nie ulegają zmianie pod wpływem niskiej temperatury. Od tego elementu zależy przede wszystkim twardość buta. Część wewnętrzna odpowiada za ogrzewanie stopy – wkładka powinna odprowadzać wilgoć, a także zapewniać wygodę oraz komfort podczas wykonywania zjazdów. Element ten zawsze posiada odpowiednią wentylację oraz materiał ocieplający, np. polar. Na zewnętrznej części buta znajdują się także klamry, które powinny być dobrze dopasowane do stopy narciarza. Freestyle wymaga ponadto obuwia o możliwie największej wytrzymałości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × pięć =