Poprawa wytrzymałości, czy też budowanie mięśni to nie jedyne, ale główne zalety podciągania się na drążku. Możemy go znaleźć zarówno na siłowniach zewnętrznych, jak i tych w budynkach. Zajmuje on jednak na tyle sporo miejsca, że na spokojnie można go umieścić w swoim domu. Jak zamocować drążek do podciągania i czym kierować się podczas jego wyboru?
Jak zamocować drążek do podciągania? Co wybrać?
Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści daje nam drążek do podciągania. Jednak warto przypominać o tym, co możemy zyskać, regularnie ćwicząc podciąganie się na drążku. Tak, jak wspomnieliśmy, jesteśmy w stanie budować mięśnie, ale także ciągle poprawiać swoją kondycję. Najważniejszy jest jednak wybór techniki podciągania i to od niego wiele zależy.
Mimo wszystko możemy liczyć na rozbudowę górnych części ciała, czyli wzmocnienie górnej partii pleców i oczywiście ramion. Na co jednak zdecydować się podczas wyboru drążka? Aktualnie najlepszym produktem na ten rok (2022) jest Marbo MS-D102. Jest on bowiem przystosowany do mocowania zarówno na ścianie, jak i na suficie. Ponadto ma płynną regulację rozstawu uchwytów.
Taka opcja pozwala na korzystanie z niego w różny sposób. Sportowcy również sięgają po ten rodzaj ćwiczenia, bo daje świetne efekty. Jeśli interesują was rozgrywki sportowe oraz rozpoczęcie przygody z obstawianiem, to zapraszamy do sprawdzenia kodu promocyjnego Betclic bonus. Dzięki niemu jesteś w stanie otrzymać nawet 200 złotych zwrotu za obstawiony zakład!
Na jakiej wysokości drążek do podciągania?
Poza pytaniem, jak zamocować drążek do podciągania, często słyszy się też zastanowienie, na jakiej wysokości powinien się on w ogóle znajdować. Zacznijmy od tego, jak odpowiednio przeprowadzić taki montaż. Zaczynamy od oparcia jednej strony drążka o ścianę. Późniejszym krokiem jest naciśnięcie drugiej części elementu w kierunku owego oparcia. Pozwoli to na zmieszczenie się między ścianami.
Następnie, dążymy do tego, by końcówka naszego drążka znalazła się w odpowiednim miejscu mocowania. Jeśli się to uda, to możemy na spokojnie zwolnić nacisk. Skoro już wiadomo, jak zamocować drążek do podciągania, to należy omówić kwestię tego, na jakiej wysokości drążek do podciągania umieścić. Jak pewnie się domyślacie, odpowiedź nie jest jednoznaczna.
Nie ma kompletnie żadnej zasady co do tego, jaka wysokość jest najlepsza i najbardziej trafna. Dobrze jest jednak zamontować go co najmniej 50 centymetrów pod sufitem. Musicie też dobrać go do swojego wzrostu. Oznacza to, że po zamocowaniu drążka powinniście podczas zwisania z niego z ugiętymi nogami nie dotykać podłogi. Są to najważniejsze sugestie w tej kwestii.
Jakie kołki do drążka do podciągania wybrać?
Podczas omawiania tematu, jakim jest drążek często, można usłyszeć wątpliwości co do dobierania kołków do drążka. Na tę wątpliwość również mamy trafne rozwiązanie, więc nie macie się czego obawiać. Najlepszym wyborem w tym wypadku będą kołki rozporowe, które charakteryzują się niemałą długością, ale i wielkością. Wiadomo jednak, że dużo zależy od rodzaju ściany i jej jakości.
Warto podkreślić, że jeśli mamy do czynienia ze ścianami miękkimi, to najzwyczajniejsze kołki mogą tego nie udźwignąć i się wysuwać. Kołki rozporowe będą zatem niemałym zabezpieczeniem przed takową sytuacją. Kotwy chemiczne lub stalowe, czyli łączniki wklejane mogą być tutaj idealnym dopełnieniem całej konstrukcji. Łącząc te wszystkie elementy, możecie być pewni wytrzymałości.
Jeśli nie byliście pewni, jak zamocować drążek do podciągania, to mamy nadzieję, że nasz tekst pomógł wam to zrozumieć i dzięki niemu poradzicie sobie podczas wyboru oraz montażu.
Ostatnie komentarze
Arkovski
max
Klient
Ewa
Basia
Mariola