Jak zaplanować udane wakacje? Wybierz Airbnb!

iplywamy 11:38

Jak zaplanować udane wakacje? Wybierz Airbnb!

airbnb

Zastanawialiście się kiedyś, w jaki sposób zarezerwować sobie idealne miejsce noclegowe? Czy przywykliście do tradycyjnych wycieczek organizowanych? Mamy alternatywę! Od dłuższego czasu na rynku jest serwis, który umożliwia rezerwację noclegu w rozsądnej cenie na całym świecie.

Jak działa platforma Airbnb?

Serwis internetowy Airbnb oferuje znalezienie miejsca noclegowego praktycznie w każdym zakątku świata. Pośredniczy pomiędzy osobami udostępniającymi mieszkanie a tymi poszukującymi schronienia.

Pierwszym krokiem do wstąpienia w społeczność Airbnb jest założenie konta. Rejestrując się z polecenia, na dobry start otrzymamy 100 zł do wykorzystania na pierwszą podróż. Następnie już możemy przebierać w tysiącach zgłoszeń pochodzących z całego świata.

Airbnb – przegląd ciekawych ofert

Aby przedstawić szeroki wachlarz zupełnie kontrastowych ofert, przyjrzyjmy się bieżącym lokalom do wynajęcia.

W tym roku Wrocław przeżywa prawdziwe turystyczne oblężenie. Odkąd wybrano go za najlepszą destynację turystyczną w konkursie European Best Destination 2018, sami mieszkańcy narzekają na głośnych podróżnych. A jednak rodaków zawsze przyjmą z uśmiechem. Platforma Airbnb proponuje klimatyczne, dobrze wyposażone pokoje w cenie… 35 zł za dobę! Apartamenty są przeciętnie o 60 zł droższe. Porównując warunki panujące w hotelu i samodzielnym mieszkaniu, bez wahania lepiej wybrać to drugie. A zaoszczędzone pieniądze wydać na drobne atrakcje.

A co powiecie na prywatną wyspę? W cenie 849 zł za dobę, pięcioosobowa rodzina może sobie pozwolić na skandynawskie wakacje. W drewnianej chatce znajdziemy proste, rustykalne sprzęty, w pełni wyposażoną kuchnię, dwie łazienki, a nawet… przewijak. Ponadto niewielki ogródek umożliwia wyprawienie nocnego przyjęcia. Na ruszcie będą skwierczeć grillowane kiełbaski, w domu zagra muzyka niezakłócana narzekaniem sąsiadów, a dookoła roztaczają się cudowne widoki. I ta morska bryza… Skandynawska chatka to idealna propozycja dla odkrywców hygge.

Mniej przyjazny dzieciom jest bambusowy dom na krawędzi wąwozu rzeki Ayung. Niedaleko znajduje się Ubud (centrum wyspy Bali) oraz najsłynniejsza plaża. Mimo to goście mogą liczyć na pełen komfort. Maksymalnie może nocować tu 8 osób. Zdaje się to idealną propozycją dla młodych ludzi, planujących wspólny urlop z przyjaciółmi. Niezapomniany urok egzotycznego raju podkreśla brak ścian… Lecz bez obaw! Sypialnie osłonięte są płachtami z bambusowej tkaniny. Mimo świetnie wyposażonej kuchni, odwiedzający mogą skorzystać również z usługi bed & breakfast.

Nietuzinkowe zalety Airbnb

Serwis oferuje naprawdę oryginalne miejsca noclegowe. Oczywiście możemy wynająć standardowy pokój, jednak… podróż to czas na drobne szaleństwa! Możemy spędzić noc w jurcie, hacjendzie, domu na palach, szałasie w samym środku dżungli. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Ponadto turysta może zarezerwować sobie również przewodnika. W chwili pisania tego artykułu w Wilnie odbywa się koncert. Koszt udziału i opieki Litwina wynosi zaledwie 86 zł. A więc mniej niż wejściówka na katowicki Spodek czy Tauron Arenę.

Co więcej, osoby udzielające nam schronienia zostają dokładnie sprawdzane. Gospodarze zobowiązani są do udzielenia podstawowych informacji o lokum, zamieszczenia większej ilości zdjęć, określenia udogodnień. Turysta natomiast powinien w kilku zdaniach przedstawić swoją osobę i zweryfikować się poprzez dokument tożsamości.

Dodatkowo, w przeciwieństwie do konkurencyjnych portali, Airbnb swoim zasięgiem obejmuje cały świat. Siedząc w ulubionym fotelu z laptopem rozłożonym wygodnie na kolanach, możemy zaplanować wyjazd w najdalszy skrawek świata.

Wypróbuj Airbnb – przekonasz się sam!

Korzystając z serwisu Airbnb wynajmiemy bezpieczne lokum na wakacje. Jurta, hacjenda, zamek, własna wyspa… Albo zwykły pokój hotelowy. Turyści znajdą tu wszystko, czego potrzebują. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia! Gospodarze proponują usługi bed & beakfast, a więc całkowite odcięcie od codziennych obowiązków. I bardzo dobrze! Po całym roku ciężkiej pracy wszystkim nam należy się chwila przerwy. A więc bez wahania postawmy na wysokiej jakości mieszkania Airbnb.

Informacje dodatkowe
Dalsze informacje o platformie Airbnb znajdziesz tutaj – na stronie dostępny jest też kupon promocyjny na pierwszą podróż.

Jeden komentarz do “Jak zaplanować udane wakacje? Wybierz Airbnb!

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    dwadzieścia − dwa =