Jaki masażer do pleców kupić?

iplywamy 17:36

Jaki masażer do pleców kupić?

Siedzący tryb życia, nieprawidłowa postawa ciała, zmęczenie i przeciążenia wywołują dolegliwości bólowe naszych pleców. Na szczęście możemy je złagodzić, regularnie korzystając z masażera pleców. Na rynku dostępnych jest wiele takich urządzeń, dlatego pojawia się pytanie: jaki masażer do pleców wybrać?

Rodzaje masażerów pleców – jaki wybrać?

Masażery do pleców działają w prosty sposób – ich zadaniem jest kurczenie i rozkurczanie mięśni, co prowadzi do złagodzenia dolegliwości bólowych. W sklepach znajdziemy kilka rodzajów takich urządzeń – począwszy od najprostszych masażerów ręcznych, aż po zaawansowane fotele masujące. Jaki masażer do pleców wybrać? Sprawdźmy, jak działają i czym charakteryzują się poszczególne rodzaje masażerów.

Masażer ręczny elektryczny

To przenośny przyrząd do masażu, z którego można korzystać praktycznie wszędzie. Jest praktyczny i wygodny w obsłudze. Zazwyczaj w zestawie ma kilka nakładek, dzięki czemu umożliwia masowanie karku i różnych części ciała, m.in. ud, brzucha czy rąk. Wśród masażerów ręcznych znajdziemy zarówno modele, elektryczne, jak i zasilane bateriami.

Do masażerów ręcznych można zaliczyć:

  • Masażer ręczny na podczerwień – to elektryczny, kompaktowy sprzęt, przeznaczony do wibracyjnego masażu całego ciała. Taki masażer ma wbudowaną lampę promieniowania podczerwonego, która rozgrzewa tkankę mięśniową i pozwala na lepsze rozmasowanie bolesnych miejsc. Taki ręczny masażer zazwyczaj w zestawie ma kilka nakładek, dzięki czemu umożliwia masowanie karku i różnych części ciała, m.in. ud, brzucha czy rąk.
  • Pistolet do masażu – to niewielkie urządzenie elektryczne, które działa na zasadzie masażu wibracyjnego. Generuje kilkadziesiąt uderzeń na sekundę. Pistolet do masażu ma wiele zastosowań, m.in. poprawia krążenie, łagodzi sztywność i ból karku, redukuje tkankę bliznowatą, rozluźnia mięśnie, a także zmniejsza napięcie. Pistolety do masażu wyposażone są w kilka końcówek, dzięki czemu nadają się do masażu nie tylko pleców, ale i całego ciała. Przykładowo końcówka płaska z wypustkami umożliwia głęboki masaż pleców, ud i pośladków. Natomiast końcówka w kształcie pocisku przeznaczona jest do masażu najmniejszych partii mięśniowych i trudno dostępnych części ciała.


Pistolet do masażu Lafe GUN001
(źródło: https://inlago.pl/produkt/pistolet-do-masazu-lafe-gun001,61592)

Wałek i mata do akupresury

Dostępne są modele z kolcami plastikowymi oraz z metalowymi igłami. Wywołują one nacisk na punkty akupresurowe, wydzielając endorfiny. W ten sposób rozluźniają się plecy i poprawiają nastrój.

Pas rozgrzewająco-wibrujący

To specjalny rękaw, który zmniejsza ból pleców, rozluźniając mięśnie. Pas rozgrzewający wystarczy założyć na talię, a ciepło i wibracje można dostosować do swoich potrzeb. Taki pas jest łatwy i wygodny w obsłudze, a do tego nie wymaga od nas użycia siły. Z założonym pasem można z powodzeniem oglądać telewizję lub czytać książkę.

Masażer karku i szyi

Jest to specjalny kołnierz masujący, z którego można korzystać zarówno w domu, jak i w podróży. Taki masażer pomaga głównie na sztywność karku i ból z tyłu głowy, ale można go stosować również na inne okolice kręgosłupa. Z takiego masażera można korzystać w domu, w biurze, a także w podróży.


Pistolet do masażu Lafe GUN001
(źródło: https://inlago.pl/produkt/pistolet-do-masazu-lafe-gun001,61592)

Elektrostymulator

To urządzenie służy do elektrostymulacji mięśni. Wyposażone jest w rozmaite programy, m.in. do łagodzenia dolegliwości, masażu czy też do regeneracji mięśni. Elektrostymulator karku wysyła impulsy elektryczne o niskiej częstotliwości, które nie tylko zapewniają odpowiednie rozluźnienie mięśni, ale również korzystnie wpływają na układ nerwowy. To kompaktowe urządzenie pomoże zwalczyć ból szyi i sztywność karku. Polecane jest również dla osób, które chcą zwalczyć dolegliwości bólowe w innych obszarach ciała.

Fotel masujący

Co do masażu pleców? Dla osób wymagających, które mają dość duży budżet, świetnie sprawdzi się fotel masujący. Taki fotel wyposażony jest w ramiona masujące, poruszające się w górę i w dół kręgosłupa. Naśladują one ruchy ludzkiej dłoni i techniki masażu. Fotele masujące oferują różne rodzaje masażu, np. głęboki masaż pobudzający albo delikatny masaż relaksacyjny całego ciała. Dzięki takiemu fotelowi wizyta u masażysty może nie być konieczna.

Jaki masażer do pleców wybrać?

Wybór masażera do pleców powinien być uzależniony od naszych dolegliwości bólowych, W przypadku lekkich i stosunkowo sporadycznych dolegliwości, wystarczające mogą okazać się proste masażery ręczne, wałki, maty do akupresury oraz pistolety do masażu.

W przypadku silnych dolegliwości lepiej zainwestować w bardziej zaawansowane urządzenia, np. elektrostymulatory albo nawet fotele masujące. Oprócz tego warto wykonywać regularne ćwiczenia na kręgosłup.

Czy warto kupić dobry masażer do pleców?

Oczywiście, że tak! W masażer do pleców powinny zaopatrzyć się nie tylko osoby, które odczuwają różne dolegliwości bólowe, lecz także wszyscy, którzy prowadzą siedzący tryb życia. Taki masażer pleców korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Na co pomaga? Przede wszystkim:

  • łagodzi napięcia bólowe mięśni,
  • poprawia krążenie,
  • odpręża ciało i pomaga się zrelaksować,
  • redukuje zakwasy, np. po treningu,
  • poprawia jakość snu.


Poduszka masażer Oromed Shiatsu Oro-Pillow
(źródło: https://inlago.pl/produkt/poduszka-masujaca-shiatsu-oromed-oro-pillow,70294)

Jak zrobić masaż pleców masażerem?

Jeśli korzystamy z fotela masującego, sprawa jest prosta – wystarczy wygodnie w nim usiąść, oprzeć się i włączyć odpowiedni program masujący. Nieco trudniej jest w przypadku masażerów ręcznych. Jeśli korzystamy z wałka, to należy podłożyć go pod plecy, oprzeć się na rękach, a następnie przesuwać wałek w górę i w dół. Taki masaż należy zacząć od odcinka lędźwiowego i kierować się w górę, aby zakończyć na odcinku szyjnym.

Korzystając z masażera ręcznego lub pilota do masażu możemy samodzielnie wymasować również odcinek szyjny kręgosłupa. A jak zrobić masaż odcinka lędźwiowego? W tym przypadku będziemy potrzebować pomocy drugiej osoby. Podczas gdy my będziemy leżeć na brzuchu z rękami ułożonymi wzdłuż ciała, druga osoba będzie nakierowywać masażer na miejsca bólowe.

Niezależnie od tego, na jaki masażer do pleców się zdecydujemy, pamiętajmy, aby najpierw zapoznać się z instrukcją obsługi, a w razie wątpliwości skonsultować wybór ze specjalistą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + 17 =