Komiksy dla młodzieży i nie tylko

iplywamy 18:41

Komiksy dla młodzieży i nie tylko

komiksy

Obok książek i filmów, komiksy dla młodzieży to jedno z najpopularniejszych źródeł rozrywki dla tej grupy wiekowej. Wśród cieszących się zainteresowaniem propozycji znajdują się zarówno te doskonale wszystkim znane, na podstawie których nakręcono głośne produkcje filmowe, jak i te, którymi interesują się nieliczni.

  1. Polskie propozycje światowego formatu
  2. Komiksy dla młodzieży genezą filmowych scenariuszy
  3. Czy warto inwestować w komiksy?

Komiksy dla młodzieży to szczególnie lubiana przez nastolatków forma literacka. Dzięki połączeniu obrazków z tekstem, są ciekawsze niż książki, a jednocześnie pozostawiają większe pole do użycia wyobraźni niż film. Wśród bogatego asortymentu sklepów z komiksami znaleźć można zarówno propozycje śmieszne, jak i te o superbohaterach czy detektywistyczne. Każdy znajdzie więc coś dla siebie.

Polskie propozycje światowego formatu

Na rynku komiksów dla młodzieży znajdują się nie tylko światowej klasy propozycje, stworzone m.in. przez znaną agencję Marvell, ale również egzemplarze w pełni polskie, napisane przez utalentowanych Polaków. Należą do nich lubiane historie o przygodach Kajka i Kokosza lub perypetie nierozłącznej trójki – Tytusa, Romka i A’Tomka. Tego typu propozycji jest znacznie więcej – jeśli interesują Cię komiksy dla młodzieży polskich autorów, warto poszukać ich w liczących się na rynku sklepach z komiksami.

Komiksy dla młodzieży genezą filmowych scenariuszy

Nie ma chyba nastolatka, który nie znałby filmów o Batmanie, Spidermanie czy Supermanie. To postacie ciekawe, interesujące i pełne sprzeczności, których przygody wciągają już od pierwszych scen filmu. Ich filmowe perypetie nie zostały jednak wymyślone w całości przez twórców scenariuszy. Inspirowali się oni komiksami, które powstały na wiele lat przed ich ekranizacją. Filmy o komiksowych superbohaterach to zwykle superprodukcje, przynoszące swoim twórcom ogromne zyski. Każdy, kto lubi tego typu ekranizacje, powinien sięgnąć również po ich pierwowzory, a więc komiksy dla młodzieży, traktujące o przygodach tytułowych bohaterów znanych i lubianych produkcji filmowych.

Czy warto inwestować w komiksy?

Komiksy to nieoczywista forma literatury, łącząca w sobie elementy literackie ze wstawkami ze świata sztuki i rysunku. Z pewnością spodobają się młodzieży, która stroni od literatury w czystej formie, a więc od szkolnych lektur czy książek popularnonaukowych. Komiksy dla młodzieży są znacznie ciekawsze, pozwalają się zrelaksować i odpocząć, a przy tym używać własnej wyobraźni i oderwać się od codziennych, młodzieńczych problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + dwanaście =