Najlepsi pływacy olimpijscy w historii

iplywamy 11:57

Najlepsi pływacy olimpijscy w historii

Pływanie to jeden z najbardziej wymagających sportów. Wymaga wysokiej sprawności fizycznej i siły woli, tym bardziej kiedy mowa o profesjonalnym uprawianiu tej dyscypliny sportu. Pływanie jak niewiele innych dyscyplin oferuje wielowymiarowy trening. Głównie wzmacnia mięśnie całego ciała i znacząco poprawia kondycje. Już po miesiącu regularnego trenowania powinny być widoczne efekt. Pierwszy klub pływacki powstał w 1796 roku w miejscowości Uppsala w Szwecji, co ciekawe, wciąż istnieje. Pływanie jest w programie Igrzysk Olimpijskich od 1896r.

Od czasu, kiedy pływanie stało się dyscypliną olimpijską, na kartach historii zapisało się kilku szczególnie wybitnych pływaków… W tym artykule przyjrzymy się takim trzem wielkim postaciom.

Człowiek rekord – Johnny Weissmuller

To najlepszy opis tego człowieka. Ten Amerykanin saskiego pochodzenia, aż 67 razy poprawiał pływackie rekordy świata. W swojej karierze pływackiej, pięciokrotnie odbierał złoto na Igrzyskach Olimpijskich i raz brązowy medal w piłce wodnej. Jest on pierwszym człowiekiem, który przepłynął dystans 100m stylem dowolnym poniżej minuty. To wielkie wydarzenie miało miejsce w 1922r.

Poza sportowymi sukcesami, spełniał się jako aktor. Sławę na cały świat dała mu główna rola w cyklu dwunastu filmów o Tarzanie.

Siedem złotych medali na jednych igrzyskach – Mark Spitz

Amerykanin może pochwalić się szczególnym osiągnięciem. Jako pierwszy człowiek w historii, zdobył aż siedem złotych medali w czasie jednych Igrzysk Olimpijskich. Jego wyczyn poprawiono dopiero 2008r. w Pekinie. Dokonał tego Michael Phelps.

W 1972 roku w Monachium siedmiokrotnie stawał na pierwszym miejscu podium. Pobił tam, w każdej konkurencji rekord świata.

Mark Spitz ma też epizody związane z Żydowskimi Igrzyskami Olimpijskimi. Startował w nich dwukrotnie i zdobył tam aż 11 złotych medali. Jako sportowiec ustanowił 33 rekordy świata w ciągu swojej kariery.

Najlepszy z najlepszych czyli Michael Phelps

O tej postaci mogły słyszeć nawet osoby, które nie interesują się sportem. Michael Phelps stał się niejako ikoną tej dyscypliny sportu. Uważany jest za najlepszego pływaka w historii. Poza tym jest najbardziej utytułowanym olimpijczykiem w historii nowożytnych igrzysk. Może poszczycić się zebraniem 23 złotych medali, 3 srebrnych i 2 brązowych.

Swoje pierwsze kroki jako pływak zaczął stawiać w bardzo młodym wieku. Pływać zaczął w wieku 7 lat, w tym też czasie wykryto u niego ADHD. Już po ośmiu latach treningu mógł się poszczycić olbrzymim sukcesem, o którym marzą miliony. W 2000 roku zadebiutował na igrzyskach olimpijskich w Sydney. Został wtedy najmłodszym reprezentantem zespołu olimpijskiego Stanów Zjednoczonych.

Sześć razy został uznany za najlepszego pływaka na świecie w:

  • 2003r.
  • 2004r.
  • 2006r.
  • 2007r.
  • 2008r.
  • 2008r.

Główną cechą Michaela Phelpsa jest jego waleczność. Viral w internecie i innych mediach uzyskał wyraz twarzy sportowca po nieudanej próbie zdobycia złotego medalu na letnich igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Na zawody pływackie możemy również stawiać zakłady.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018

 

Komentarze nie są włączone.