Pływanie to wyzwanie dla organizatorów Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio

iplywamy 08:55

Pływanie to wyzwanie dla organizatorów Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio

igrzyska-olimpijskie-2020-sts
W Japonii trwają gorączkowe przygotowania do Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Gospodarze i organizatorzy do lata 2020 muszą zmierzyć się z szeregiem trudności. Niektóre z nich dotyczą dyscyplin pływackich.

Przełom lipca i sierpnia będzie gorącym czasem nie tylko dla sportowców czy kibiców, ale także dla organizatorów Igrzysk Olimpijskich 2020, którzy od dawna pracują na pełnych obrotach, żeby wszystko było gotowe na największe sportowe wydarzenie 2020 roku.

Pływanie na igrzyskach olimpijskich na dwóch obiektach

Zawody pływackie podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020 odbędą się w dwóch arenach w Tokio. Część będzie miała miejsce w Olimpijskim Centrum Sportów Wodnych (pływanie), a część w Parku na wybrzeżu Odaiby (pływanie na otwartym akwenie). Zawody w basenie odbędą się w dniach od 25 lipca do 2 sierpnia, a na otwartym akwenie w dniach 5–6 sierpnia. Specjalnie z tego powodu w Tokio zbudowano centrum pływackie pod oficjalną nazwą Tokyo Aquatics Centre. Ogromna pływalnia liczy ponad 65 tysięcy metrów kwadratowych, na trybunach będzie mogło zasiąść ponad 15 tys. widzów. Jak można się domyślać, spory był też koszt budowy pływackiego centrum. Ponad 469 milionów euro robi wrażenie.

Kilkadziesiąt konkurencji pływackich na Igrzyskach Olimpijskich 2020

Pływanie jest jedną z popularniejszych dyscyplin podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich. Z tego powodu bilety na zawody cieszą się sporym zainteresowaniem i… ceną. Jak poinformowali organizatorzy Igrzysk Olimpijskich 2020, najdroższe bilety będą na finały w lekkiej atletyce i właśnie w pływaniu. Maksymalnie wynosić będą 1170 i 975 dolarów. Kibice będą mogą nabywać wejściówki na pływackie zawody od wiosny 2019 roku. Znacznie więcej będzie się działo na pływalni niż na otwartym akwenie. W Olimpijskim Centrum Sportów Wodnych w Tokio zostanie rozegranych 35 konkurencji, a tylko dwie na otwartym akwenie. W porównaniu z poprzednimi igrzyskami olimpijskimi liczbę konkurencji zwiększono o trzy, włączając do programu olimpijskiego 800 m stylem dowolnym mężczyzn, 1500 m stylem dowolnym kobiet i sztafetę mieszaną 4 razy 100 m stylem zmiennym. Wiele dyscyplin olimpijskich będzie można obstawiać w STS zakładach bukmacherskich.

Pogoda podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Okazuje się, że aura nie będzie sprzymierzeńcem organizatorów igrzysk. Prognozuje się, że podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio będzie panowała fala upałów. Przeprowadzono nawet symulację zawodów olimpijskich. Pływacy latem pojawili się na otwartym akwenie o godzinie 7 rano, ale już wtedy woda była nagrzana i jej temperatura wynosiła ponad 30 stopni Celsjusza, co oczywiście nie sprzyja wyczynowemu pływaniu. Z tego powodu w Tokio zawody pływackie na akwenie będą odbywały się o poranku. – Olimpijska rywalizacja kobiet i mężczyzn na otwartym akwenie rozpocznie się wcześniej. Może to być być 5, 5.30 lub 6 rano. Wszystko będzie zależało od temperatury. Współpracujemy ze specjalistami z różnych dziedzin, by monitorować sytuację i podjąć jak najlepszą decyzję w zależności od warunków atmosferycznych – przyznał dyrektor wykonawczy Światowej Federacji Pływackiej Cornel Marculescu, cytowany przez stronę olympic.org. Dla sportowców walczących o medale olimpijskie będzie to kolejne utrudnienie i nie lada wyzwanie.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 1 =