Pomorze Zachodnie – jakie atrakcje znajdziesz w okolicy?

iplywamy 11:36

Pomorze Zachodnie – jakie atrakcje znajdziesz w okolicy?

Jeśli na urlop szukasz zróżnicowanego regionu, idealne będzie Pomorze Zachodnie. Atrakcje znajdziesz tam nie tylko na prawie 200-kilometrowym pasie Wybrzeża z dostępem do pięknych plaż i ciepłej wody Bałtyku. Zachodniopomorskie obfituje też w liczne zabytki, urokliwe zakątki, jeziora i sporo propozycji na aktywny wypoczynek. Sprawdź, jak można spędzić niezapomniane wczasy w tej części Polski!

Pomorze Zachodnie – atrakcja dla plażowiczów

Wybrzeże Pomorza Zachodniego rozciąga się na prawie 185 km. Jest to obszar uznawany za jeden z najbardziej czystych ekologicznie w Polsce. Jeśli wybierasz na letnie wczasy na Pomorze Zachodnie, atrakcje tamtejszych regionów na pewno Cię zadowolą.

Na malowniczych plażach możesz do woli korzystać z kąpieli słonecznych, a zabawy w Bałtyku zachwycą także najmłodszych. Do dyspozycji masz też sporty ekstremalne, bo wypożyczalni skuterów wodnych, możliwości rejsów łodzią, żeglowania i wielu innych wodnych atrakcji tam nie brakuje.

Co więcej, na Pomorzu Zachodnim znajdziesz sporo miejsc, które gwarantują odrobinę spokoju. Część plaż nawet w sezonie letnim nie jest przesadnie oblegana przez turystów. Jeśli na tym Ci właśnie zależy, szukaj mniej znanych miejscowości, takich jak np. Grzybowo (niedaleko Kołobrzegu), czy Mrzeżyno.

Pomorze Zachodnie – atrakcje dla miłośników natury

Jeśli kochasz ciszę i spokój, zapewni Ci to Pomorze Gdańskie – atrakcje dla miłośników natury znajdują się m.in. w Kołobrzegu. Choć jest to bardzo znana miejscowość, a na plażach zwykle przewijają się tłumy, to znajdziesz tam też prawdziwe fenomeny natury.

W Kołobrzegu znajduje się Ekopark Wschodni, czyli Solne Bagno. Jest to cud natury o powierzchni 385,86 ha, zaledwie 3 km od centrum Kołobrzegu i tuż przy Bałtyku. Będąc w tym miejscu, możesz jednocześnie podziwiać morski krajobraz i solne torfowiska pełne roślinności i ptactwa.

Przez Ekopark Wschodni przebiega trasa rowerowa, dlatego jest to też ciekawa propozycja dla osób znudzonych opalaniem, pragnących odrobiny ruchu. Nie brakuje tam licznych miejsc, w których wypoczniesz i zrelaksujesz się na łonie natury, dlatego jeśli na odpoczynku zależy Ci najbardziej, zabierz ze sobą aparat i obserwuj różnorodną faunę i florę.

Najpiękniejsze miejscowości na Pomorzu Zachodnim

Pięknych miejscowości w tym rejonie nie brakuje. Wśród najpopularniejszych destynacji wczasowych można wymienić np.:

  • Świnoujście – każdego roku turyści wybierają to miasto m.in. ze względu na możliwość skorzystania z rejsu statkiem i piękne plaże. Rozrywkę znajdą tam również miłośnicy pieszych wędrówek korzystając z wielu szlaków turystycznych.
  • Międzywodzie – znajduje się na wyspie Wolin, a tamtejsza przystań jachtowa jest rajem dla amatorów sportów wodnych i wędkarzy.
  • Mrzeżyno – to świetne miejsce na wakacje z rodziną, ponieważ panuje tam stosunkowo duży spokój.
  • Kołobrzeg – od stuleci jest to jedno z najpiękniejszych miast o charakterze uzdrowiskowym. Miasto to szczyci się ogromnym dostępem do morza. Znajdzie się tam również coś dla chętnych zwiedzania, np. Bazylika Konkatedralna.
  • Grzybowo – nieopodal Kołobrzegu znajduje się mniej znane, ale także piękne miasto z dostępem do piaszczystej plaży. Woda Bałtyku jest tam nieco cieplejsza, ponieważ zagłębia się w ląd, tworząc atrakcyjną dla turystów zatokę.
  • Darłówko – jedną z atrakcji na Pomorzu Zachodnim jest Muzeum Darłowo – Zamek Książąt Pomorskich. Rozrywkę znajdą tam również osoby aktywne, bawiąc się z całą rodziną w parku wodnym.

Wymienione miejscowości to zaledwie przykłady. Jeśli wybierasz się na Pomorze Zachodnie, atrakcje znajdziesz też w Wisełce, Dziwnowie, Rewalu, Ustronie Morskim, Dąbkach, Jarosławcu i w wielu innych, niezwykłych destynacjach wczasowych.

W najpopularniejszych kurortach nadmorskich Pomorza Zachodniego nie brakuje miejsc noclegowych, pól namiotowych, restauracji i luksusowych hoteli. Idealne miejsce na wypoczynek to hotele w Kołobrzegu możesz znaleźć je na stronie Travelist – sprawdź ofertę noclegów i zaplanuj niezapomniany urlop na Pomorzu Zachodnim!

Komentarze nie są włączone.