Ratunek – obowiązkowa aplikacja nad wodą i w górach

iplywamy 11:08

Ratunek – obowiązkowa aplikacja nad wodą i w górach

ratunek-aplikacja-w-gorach-i-nad-woda

Bywają sytuacje kiedy spędzamy czas nad wodą lub w górach i musimy wezwać pomoc. Na jaki numer zadzwonić? Co powiedzieć? Jak przekazać informacje o naszej lokalizacji kiedy nie mamy pojęcia gdzie dokładnie się znajdujemy? Na RATUNEK przychodzi wtedy darmowa aplikacja na telefony z systemem android o tej samej właśnie nazwie pod którą znajdziemy ją w Sklep Play: RATUNEK.

Możemy pomyśleć, pewnie znowu jakiś bajer na telefon ale jest wręcz przeciwnie! Aplikacja ma kilka bardzo przydatnych funkcji.

Mamy do wyboru dwa przyciski „Woda” i „Góry”. Adekwatnie do naszego położenia wybieramy odpowiedni przycisk. Wybranie numeru następuje automatycznie po trzykrotnym wciśnięciu przycisku. Co jest ciekawe w tej aplikacji, przełącza automatycznie telefon w tryb głośnomówiący (możemy np: w tym czasie udzielać pomocy poszkodowanemu), ponadto w trakcie rozmowy wysyła wiadomość SMS do służb ratunkowych z naszą pozycją (z dokładnością do 3m) – tutaj warunkiem jest mieć włączoną lokalizację GPS w telefonie (ewentualnie telefon poprosi nas o włączenie lokalizacji GPS), a także ratownicy otrzymają informację o aktualnym stanie naładowania naszej baterii (może się zdarzyć że będziemy przebywać w odludnym miejscu, pomoc nie będzie mogła zostać udzielona natychmiast, a my nie będziemy mogli godzinę rozmawiać z ratownikiem z powodu wyczerpującej się baterii).

Podsumowując, warto zainstalować tę aplikację i mieć ją pod ręką – obyśmy jednak nie musieli nigdy z niej korzystać.

Opis aplikacji Ratunek w Sklep Play:

Wypadek, zaginięcie w górach lub jesteś świadkiem wypadku nad wodą:
– czy wiesz gdzie jesteś?
– czy wiesz gdzie zadzwonić i czy znasz numer do służb ratunkowych?

Od dzisiaj w takiej sytuacji wystarczy użyć aplikacji Ratunek, która w trakcie zgłoszenia wypadku podaje dokładną lokalizację osoby dzwoniącej.
Dzięki zastosowaniu aplikacji Ratunek, ratownicy będą wiedzieć gdzie udać się z pomocą, udzielą jej szybciej i skuteczniej!

Najważniejsze funkcje aplikacji Ratunek:
wzywanie pomocy (zgłoszenie wypadku) – poprzez kontakt telefoniczny ze Służbami Ratowniczymi działającymi w Polsce, w regionach górskich, oraz nad wodą czyli GOPR, TOPR, WOPR i MOPR. W trakcie wzywania pomocy aplikacja automatycznie wybiera zintegrowany z nią numer ratunkowy w górach 601 100 300 lub nad wodą 601 100 100, łączy się z właściwą Służbą Ratowniczą,
lokalizacja osoby potrzebującej pomocy – automatyczne wysłanie informacji z dokładną lokalizacją (do 3 m) osoby dzwoniącej do wybranej Służby Ratowniczej. Wysłanie lokalizacji następuje poprzez SMS w trakcie rozmowy telefonicznej.

Aplikacja Ratunek jest jedyną zaaprobowaną i dołączoną do systemu powiadamiania o zgłoszeniu wypadku używanego przez Ochotnicze Służby Ratownicze.

ratunek-aplikacja-nad-woda zagrozenie-w-gorach

ratunek-aplikacja-w-gorach

zagrozenie-nad-woda

aplikacja-ratunek-wezwanie-pomocy

wezwanie-pomocy-ratunek

Zdjęcia: Sklep Play

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × dwa =