Regulaminy basenowe z przymrużeniem oka

iplywamy 19:40

Regulaminy basenowe z przymrużeniem oka

regulaminy-basenowe-na-wesolo

Regulamin basenu to powinna być obowiązkowa lektura każdego korzystającego z pływalni. Czy jednak tak jest? Ile osób czyta tak naprawdę regulaminy, które wydają się być koszmarnie nudne i przecież zawierające same oczywiste oczywistości? Zapewne niewielki procent, a to błąd! Po pierwsze zapoznanie się z regulaminem basenu uchroni nas przed wszelkimi nieporozumieniami z obsługą i pozwoli nam na uniknięcie niepotrzebnych nerwów. Ponadto zawierają cenne wskazówki co można a czego nie należy robić na terenie danego obiektu. Regulaminy nie są wszędzie takie same i czasem mogą zawierać zapisy, które wywołają na naszych twarzach uśmiech bądź wprawią w zdumienie. Poniżej garść ciekawszych zapisów z regulaminów polskich pływalni. Jedne słuszne, inne mogą się wydawać zabawne, kolejne ciut może abstrakcyjne. Zapraszamy do lektury z przymrużeniem oka.

Na hali basenowej obowiązuje strój kąpielowy w dowolnym kolorze. Uff, przynajmniej można się jakoś wyróżnić.

Korzystającym z pływalni zabrania się: zażywania kąpieli pod prysznicami po wyjściu z basenów (dopuszcza się opłukanie ciała). I dobrze, oszczędność przede wszystkim!

Przed wejściem na teren hali basenowej użytkownicy zobowiązani są do zmiany, w holu Basenu, obuwia na czyste obuwie plażowe. Czyli sandały też będą w porządku.

Przed wejściem na halę basenową należy obowiązkowo obmyć stopy środkiem dezynfekującym, przechodząc przez „nogomyję”. Fachowe określenie brodzika ze środkiem dezynfekującym.

Przed wejściem  do szatni obowiązuje zmiana obuwia na zastępcze (klapki, drewniaki). A jednak, choć czasem mogą się kojarzyć z pielęgniarkami i kierowcami ciężarówek.

Osoby korzystające z kąpieli obowiązuje noszenie strojów kąpielowych oraz czepka. Niedopuszczalne jest używanie strojów wełnianych. Racja, w filmie Mąż Fryzjerki można zobaczyć czym to grozi, można sobie poobcierać to i owo.

Na terenie hali basenowej zabrania się: wrzucania do wody naczyń, resztek jedzenia i wszelkich przedmiotów obcych. Kto wie, może ktoś zabrał coś z restauracji na wynos.

Osoby niedomyte, ze zmianami skórnymi wskazującymi na możliwość zakażenia wody oraz chore na nieżyty dróg oddechowych nie będą wpuszczane na basen. Brawo, swoją drogą ciekawe czy ktoś w ogóle sprawdza czy osoba wchodząca na basen brała prysznic?.

Zarówno w szatniach jak i pod natryskami obowiązuje zakaz przebywania nago. Człowiek sobie poradzi, można umyć wszystko przez strój kąpielowy.

W przypadku zagubienia lub rozbicia soczewek należy natychmiast powiadomić dyżurującego Ratownika. I ciekawe co Ratownik wtedy zrobi? Zanurkuje i poszuka z nami?.

W obiekcie obowiązuje bezwzględny zakaz (…) używania lornetek. Stop podglądaczom i zboczeńcom!.

Na hali basenowej obowiązuje wyłącznie strój kąpielowy (…) oraz czepek w kolorze dowolnym. No i fajnie, jednokolorowe byłyby nudne.

Każdego użytkownika pływalni obowiązuje (…)   w niecce sportowej czepek kąpielowy założony na głowę. To dla tych którzy zakładali by czepek na przykład na nogę.

Buty należy zabrać do szafki basenowej, reklamówki są do pobrania na korytarzu przed przebieralnią. Kochane dzieci, na torby foliowe w czasach PRL mówiło się „reklamówki”.

Zabrania się wprowadzania zwierząt, rowerów, wózków, sanek oraz przedmiotów utrudniających komunikację w obrębie pływalni. Super, akurat na czasie, choć ostatnio ze śniegiem krucho.

Zakazane jest podejmowanie czynności, które zagrażają utrzymaniu bezpieczeństwa, spokoju i porządku. Należą do nich w szczególności:  zwisanie z drabinek, siadanie na linach oddzielających tory. Takie rzeczy to tylko w szkole cyrkowej w Julinku.

Zabrania się wchodzenia do wody w szortach, bermudach, kolarkach, spodenkach gimnastycznych. Może nasiąknąć pampers w spodenkach i ciężko będzie pływać.

Osobom korzystającym z dużego basenu zabrania się: wszczynania fałszywych alarmów oraz lekkomyślnych żartów. Racja, trzeba zachować powagę i nie wygłupiać się niepotrzebnie.

Opiekunowie grup zobowiązani są do przebywania w hali pływalni w klapkach, stroju kąpielowym lub podkoszulku (…) Koszulki z krótkim rękawem nie wskazane, sugerowane podkoszulki po dziadku.

Osobom znajdującym się na terenie basenu nie wolno:  wnosić szklanych opakowań, ostrych narzędzi oraz sztućców. Na przekąski jest miejsce w restauracji a nie na hali basenowej.

Wstęp na nieckę pływalni jest możliwy tylko w stroju kąpielowym, boso lub w specjalistycznym obuwiu basenowym. Dostępne tylko w specjalistycznych sklepach z obuwiem basenowym.

Wchodzący na hale basenową, czy to zespołu szatniowego (strefa mokra) zobowiązany jest do zmiany obuwia na obuwie typu „japonki”. Zwykłe klapki są już niemodne.

Osoby udające się na basen powinny posiadać czyste obuwie plażowe z tworzywa. Skórzane kapcie z Zakopanego proszę zostawić w domu.

Jednocześnie użytkownicy wyrażają zgodę na transmisję nagrań z monitoringu na żywo w kawiarni

znajdującej się w obiekcie pływalni. Big Brother w basenowym wydaniu.

Na hali basenowej zakazane jest:  plucie na podłogę oraz do wody w niecce basenowej. Zalecenie dla „rycerzy ortalionu”.

Na terenie obiektu obowiązuje zakaz: kąpieli nago (pod prysznicami, na hali basenowej oraz w saunie). Zdecydowanie w saunach wyposażonych w natryski wewnętrzne.

Po dzwonku sygnalizującym zakończenie czasu pływania należy w jak najkrótszym czasie opuścić teren pływalni. Zabranie się „zażywania dłuższych kąpieli” pod prysznicami po wyjściu z basenu

(dopuszcza się opłukanie ciała przy użyciu mydła i szamponu; wszelkie zabiegi np. peelingi, usuwanie zarostów, farbowanie włosów itp. jest niedopuszczalne !!! ). To teren pływalni a nie gabinetu SPA czy salonu fryzjerskiego.

Na pływalni obowiązuje noszenie czepka kąpielowego na głowie oraz stroju kąpielowego w dowolnym kolorze (o jasnym odcieniu). Racja, zakazane są kolory maskujące – np.: wzory płytek basenowych.

Z basenu nie wolno korzystać osobom z chorobami skóry (grzybica, egzema, liszaje, wysypki, łuszczyca, itp.) i nie zgojonymi ranami. A to niespodzianka, albowiem łuszczyca nie jest chorobą zakaźną – polecamy lekturę – ustawę z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

Na terenie pływalni zabrania się: wzniecania ognia, rozsiewania i rozlewania chemicznych środków szkodliwych dla przyrody i zdrowia ludzkiego, używania rac i innych materiałów pirotechnicznych (…) Racja, grilla to można w ogródku zrobić. A sylwestrowe fajerwerki to nie w zamkniętych pomieszczeniach.

Głównym celem korzystania z basenu jest pływanie. Zabawy i bierne przebywanie w wodzie są możliwe, gdy nie ma osób pływających. Nie ma moczenia się pod ścianą w niecce basenowej. Pływalnia jest do pływania.

Na terenie obiektu kategorycznie zabrania się: posiadania w wodzie ostrych przedmiotów (zegarki, bransoletki i inna biżuteria lub dewocjonalia). Wszystkie „święte obrazki” należy pozostawić w szatni.

Z przebieralni dla niepełnosprawnych (6 szafek) mogą korzystać osoby niepełnosprawne (3 szafki) (…) Hmm… to w końcu niepełnosprawni mają 6 czy 9 szafek?

Na terenie hali basenowej zabrania się: używania sprzętu z elementami szklanymi: okulary, maski, szkła kontaktowe oraz wszelkich szklanych opakowań. Mała korekta, szkła kontaktowe nie są wycięte z szyby tylko są zrobione z tworzywa silikonowo-hydrożelowego.

Przed wejściem na halę basenową obowiązuje umycie ciała pod natryskiem oraz przejście przez brodzik – nogomyjnię. Nogomyja czy nogomyjnia, fajne słowo jeszcze raz.

Jacuzzi, ze swoją fantastyczną ciepłą wodą (35°C) jest zawsze gotowe do użytku. W niecce basenowej już zazwyczaj nie ma fantastycznie ciepłej wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 19 =