San Alfonso del Mar – największy basen na świecie

iplywamy 19:50

San Alfonso del Mar – największy basen na świecie

Wielki basen w Chile

San Alfonso del Mar – największy basen na świecie

Największy basen świata znajduje się w Chile, w kurorcie San Alfonso del Mar położonym nad Oceanem Spokojnym w północnej części gminy Algarrobo.

Jego długość wynosi 1013 metrów i zajmuje teren o powierzchni około 8 hektarów. Wypełnia go 250 milionów litrów morskiej wody z głębokością dochodzącą do 3,5m.

Wszystko zaczęło się w roku 1997 kiedy Fernando Fischermann rozpoczął plany nad kurortem. Pomimo zapierającego tchu widoku na ocean i bliskości Santiago, lokalne wybrzeże było mało atrakcyjne dla inwestorów ze względu na chłodną i niebezpieczną wodę, gdzie pływanie było zakazane w tej okolicy.

 Duży basen San Alfonso del Mar Lato Basen Wakacje Największy basen Chile Największy odkryty basen

Fischermann marzył o wielkiej lagunie z kryształową, turkusową wodą, która pozwoli gościom na bezpieczne cieszenie się wodnymi sportami i rekreacją. Podróżował po świecie w poszukiwaniu technologii, która pozwoli na wybudowanie takiego wspaniałego miejsca. Niestety nie znalazł.

Fischermann, z wykształcenia biochemik prowadził badania przez wiele lat zanim wreszcie udało mu się wdrożyć technologię Kryształowych Lagun, która pozwala na projektowanie i budowanie lagun o nieograniczonych wymiarach gdziekolwiek na świecie przy względnie niskich kosztach.

 Niezwykłe baseny Chile Niezwykły basen San Alfonso del Mar Niezwykły basen Ogromny basen w Chile Pływanie w Chile

Koncepcja i technologia zwróciła uwagę świata i w 2007 roku San Alfonso del Mar został wpisany do Światowej Księgi Rekordów Guinessa jako największy na świecie basen.

W chwili obecnej technologia jest opatentowana w 160 krajach a firma rozrosła się i prowadzi ponad 300 projektów tego typu w 60 krajach na świecie.

San Alfonso del Mar Baseny San Alfonso del Mar Chile San Alfonso del Mar Kurort San Alfonso del Mar w Chile Wakacje Basen Chile Wakacje na basenie Wakacje w Chile Basen San Alfonso del Mar Baseny na świecie

Źródło: San Alfonso

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 3 =