Spa – czy rzeczywiście przynosi efekty?

iplywamy 11:40

Spa – czy rzeczywiście przynosi efekty?

quadrille-spa

Sporo kobiet rozmarza się na myśli o pobycie w spa. Do głowy przychodzą im różne skojarzenia, związane z relaksem, ale też gruntownym rozpieszczeniem ciała, które po spa wygląda zawsze wspaniale. Kto był w spa ten wie, jaki to świetny czas dla siebie. Kto jest nie był, powinien jak najszybciej spróbować, jednak zanim wybierze ośrodek dla siebie, musi dotrzeć do swoich prawdziwych potrzeb związanych z krótkim wypoczynkiem w takim miejscu.

Po co jedziesz do spa?

Do spa jeździ się przecież w różnym celu. Sporo osób wybiera krótki weekendowy wypoczynek w ośrodkach, które są położone w pięknych miejscach na łonie natury, w górach, nad morzem, albo na Mazurach. W spa rozpieszczają się wykwintnym, ale lekkim jedzeniem, a także aktywnie korzystają ze strefy wellnes czyli z sauny, banii, basenów, masażu. Nawet dwa, trzy dni w takim miejscu to ogromny reset j wypoczynek. Wystarczy zameldować się w piątek po pracy, by przez weekend zregenerować się i zadbać o siebie. Nie każdy decyduje się na poddawanie zabiegom na ciało czy twarz, niektórzy zwyczajnie relaksują się i odpoczywają. W takim znaczeniu – ładowania baterii, łapania oddechu, równowagi – spa działa po prostu zawsze. To świetna inwestycja w święty spokój na kilka dni.

Zabiegi w spa

Dla dużej grupy gości hotelów spa celem numer jeden jest natomiast aktywne korzystanie z zabiegów, na twarz i ciało, które są oferowane przez konkretne ośrodki. A te mogą się specjalizować w konkretnych usługach, z wykorzystaniem konkretnych specyfików ( na przykład borowiny, źródeł termalnych). Jeżeli jedzie się do spa z takim nastawieniem, warto wcześniej zapoznać się z ofertą ośrodka, a na miejscu skorzystać z porad, tak by dobrać zabiegi idealnie do swoich potrzeb. Tylko wtedy są one rzeczywiście skuteczne. Czy przyniosą efekty? To zależy. Czasami na problemy figury, skóry włosów czy paznokci potrzeba wielu serii zabiegów, a jednorazowe działanie nie wpłynie na to, że problemu uda się pozbyć raz na zawsze. Warto mieć tego świadomość, tak by nie czuć rozczarowania, jeżeli drogi zabieg nie sprawi, że od razu poczujemy się piękne. Czasami jednorazowe zabiegi, na przykład maski połączone z odpowiednim masażem, mogą zdziałać wiele dobrego. Trudno zatem o regułę, jedno jest pewne – kosmetyki dedykowane do spa są dużo bogatsze w stężenia składników aktywnych od tych, które można kupić w drogerii. Odpowiednio aplikowane, z pewnością robią wiele dobrego dla skóry.

Systematyczność

To, co gwarantuje piękny i zadbany wygląd, to rzecz jasna geny, ale też pewne cechy charakteru, które przekładają się na to, że konkretne osoby są systematyczne, regularnie dbają o siebie, nie robią tego od przypadku do przypadku. Jeżeli o swoje ciało i twarz dba się każdego dnia, również te wszystkie zabiegi, które fundujemy sobie w spa, będą miały lepsze działanie. Dlatego warto być regularnym, a do spa z pewnością wybrać się nie na gruntowny remanent raz do roku, bo to może być zwyczajnie za mało. Szczególnie, jeśli wiek i tryb życia na co dzień, odbijają się mocno na stanie skóry.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z Quadrille

2 komentarze do “Spa – czy rzeczywiście przynosi efekty?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    czternaście − 6 =