Telewizor 70 cali – dla kogo?

iplywamy 07:20

Telewizor 70 cali – dla kogo?

telewizor70cali

Telewizor 70 cali – dla kogo?

Telewizory 70-calowe cieszą się coraz większą popularnością. Obecnie można nabyć urządzenia o tej przekątnej, charakteryzujące się niezwykłą jakością obrazu, w atrakcyjnej cenie. Jeśli w pomieszczeniu, w którym będzie się znajdował taki sprzęt, jest odpowiednia ilość miejsca (posiada on bowiem około 157 centymetrów szerokości oraz 91 centymetrów wysokości), warto rozpatrzyć jego zakup.

Dla kogo jest przeznaczony telewizor 70 cali?

Telewizor 70 cali przeznaczony jest dla osób, które chcą, by takie urządzenie było centralnym punktem jednego z ich pomieszczeń w domu lub mieszkaniu. To idealne rozwiązanie dla miłośników elektroniki chcących stworzyć w swoim domu kino domowe i oglądać filmy, seriale lub ważne wydarzenia sportowe w gronie rodziny lub znajomych, ale również dla graczy, którzy zapewnią sobie w ten sposób niesamowitą rozrywkę przy rozgrywce wieloosobowej. Przesuwające się po tak dużym kranie telewizora obrazy będą sprawiać wrażenie, jakby gracz znajdował się w samym centrum wydarzeń. Zakup telewizora 70-calowego nie jest obecnie trudny. Istnieje wiele modeli takich urządzeń dostępnych w cenach, które nie powinny mocno wpłynąć na domowy budżet, stąd też można zauważyć, że popularność telewizorów o takiej przekątnej ekranu rośnie.

Telewizor 70 cali doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach o dużym metrażu, przekraczającym kilkanaście-kilkadziesiąt metrów kwadratowych. W przypadku mniejszego pokoju warto zastanowić się nad nieco mniejszymi – np. 40- lub 50-calowymi urządzeniami. Nie tylko nie będzie wówczas problemu z ich umieszczeniem na ścianie lub szafce, lecz również z właściwym rozplanowaniem rozmieszczenia takich urządzeń jak głośniki, dekoder i innych urządzeń oraz mebli pomocnych przy oglądaniu telewizji (np. foteli, sofy i kanapy).

Jak wybrać telewizor 70-calowy?

Wybór telewizora 70-calowego powinien być podyktowany budżetem. Choć na rynku dostępne są urządzenia, których cena zbliża się do 10000 złotych lub jest wyższa, to już w przedziale od 6000 do 7000 złotych dostępny jest sprzęt, który będzie nie tylko spełniał podstawowe wymagania, ale także dzięki zastosowanym technologiom obraz będzie prezentować się na nim perfekcyjnie. Przykładem jest tutaj telewizor 70 cali Samsung UE70KU6000, który wyposażono w technologie HDR (zwiększa intensywność barw), Upscalling (zwiększająca jakość materiałów o niskiej rozdzielczości i przybliżająca je do standardu UHD 4K) czy PurColour (nadająca obrazowi naturalność). W wyższej cenie można zakupić telewizory wyposażone w bardziej wydajne głośniki, inne rozwiązania w kwestii realizmu obrazu, zakrzywiony ekran zapewniający doskonałą jakość oglądania telewizji z dowolnego miejsca w pomieszczeniu, czy też dodatkowe udogodnienia związane ze sterowaniem (obecnie zdecydowana większość telewizorów to Smart TV, wiec posiadają one ciekawe opcje z tym związane, jak np. rozpoznawnie gestów lub z komunikatów głosowych).

Jeden komentarz do “Telewizor 70 cali – dla kogo?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    pięć × cztery =