Termy z noclegiem? Super pomysł na weekendowy relaks!

iplywamy 12:42

Termy z noclegiem? Super pomysł na weekendowy relaks!

termy-z-noclegiem

Turystyka weekendowa to hit wśród Polaków. Z badań wynika, że większość z nas pozwala sobie tylko na krótkie wyjazdy, maksymalnie 2-4 dniowe. To wcale nie jest zły pomysł – z punktu widzenia zapracowanych osób korzystniej jest wyjechać na weekend kilka razy w roku, niż wybrać się na dwutygodniowe wakacje, po których wracamy do pracy jeszcze bardziej zmęczeni… Jeśli szukasz inspiracji na takie krótkie wypady, to skorzystaj z naszej wskazówki i zaplanuj sobie pobyt na termach z noclegiem. Dlaczego warto?

Wykorzystasz zdrowotny potencjał wody termalnej

Woda termalna ma zbawienny wpływ na ciało i umysł. Kąpiele w wodzie pozyskiwanej z głębokich pokładów ziemi, o wysokiej mineralizacji i korzystnym bilansie jonowym, znajdują zastosowanie w terapii licznych chorób. Warto tutaj wymienić tylko zaburzenia metabolizmu, nadwagę i otyłość, choroby skórne, reumatyzm, kontuzje ortopedyczne czy zaburzenia psychiczne (włącznie z depresją i stresem).

Nie jest oczywiście tak, że wystarczy wskoczyć do basenu termalnego i po 2-3 godzinach można już cieszyć się pełnym zdrowiem. Terapia termalna wymaga czasu, a aby go sobie dać warto zaplanować dłuższy pobyt w kompleksie termalnym – minimum weekendowy.

Termy z noclegiem mogą więc stanowić formę – pisząc obrazowo – turnusu zdrowotnego, który przyda się również osobom mającym problemy skórne czy dostrzegającym wyraźne oznaki starzenia. Woda termalna to jedna z najskuteczniejszych substancji o działaniu anti-aging.

Jest w czym wybierać

W Polsce mamy coraz więcej godnych polecenia kompleksów termalnych, które oferują również możliwość noclegu w dobrej klasy hotelu. To odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie ze strony gości, chętnie decydujących się na spędzenie krótszego czy nawet dłuższego urlopu na termach.

Zauważmy, że najlepsze obiekty termalne są położone na południu naszego kraju, a dokładnie w okolicach Zakopanego. Dla osób z północnych województw jest to zatem wyprawa. Aby uniknąć zmęczenia wielogodzinną jazdą samochodem dobrze jest postawić na termy z noclegiem i w ten sposób zorganizować sobie fantastyczny weekend we dwoje czy z całą rodziną.

Komfortowe warunki pobytu

Termy z noclegiem to doskonała propozycja dla osób, które cenią sobie wysoki komfort i…swój czas. Najlepsze obiekty termalne oferują noclegi w dobrej klasy hotelach znajdujących się tuż obok, tworzących jeden kompleks. Dzięki temu goście mają bezpośredni dostęp do basenów termalnych, mogą z nich korzystać wtedy, gdy mają na to ochotę, nie oglądając się na upływający czas wejścia.

Żadnych kolejek, pełna swoboda

Ogromną zaletą term z noclegiem jest to, że goście hotelu należącego do tego samego kompleksu nie muszą kupować osobnych biletów na termy. Docenisz to zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, kiedy to często tworzą się spore kolejki do kas.

Goście hotelu mają bezpośrednie przejście do basenów termalnych (można wyjść z pokoju w kostiumie kąpielowym i szlafroku), co zapewnia intymność i wysoki komfort. Dodajmy również, że najlepsze kompleksy termalne oferują swoim gościom szeroki wybór zabiegów Wellness oraz dostęp do strefy saun, dzięki czemu kilkudniowy pobyt zamieni się w ucztę dla ciała i zmysłów, dając potężny zastrzyk pozytywnej energii na kolejne miesiące wytężonej pracy.

Dostęp do atrakcji turystycznych poza termami

Pobyt na termach sam w sobie jest dużą atrakcją, jednak szkoda byłoby nie skorzystać z uroków okolicy. Zwłaszcza, że najlepsze termy znajdują się w najpiękniejszych zakątkach Polski, przede wszystkim w regionie Zakopanego.

Wybierając się na termy z noclegiem można znaleźć czas na to, aby np. zaliczyć wycieczkę do stolicy polskich Tatr czy nawet wybrać się w góry, kończąc aktywny dzień odżywczą, relaksującą kąpielą w wodzie termalnej.

Które termy z noclegiem wybrać?

Wybór jest naprawdę spory, jednak jeśli ma to być Twoja pierwsza wizyta na termach, w dodatku od razu z noclegiem, to radzimy postawić na pewniaka. Naszą rekomendację mają Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej – to jeden z najnowocześniejszych kompleksów termalnych w Polsce, oferujący mnóstwo atrakcji dla gości w każdym wieku. Koniecznie sprawdź korzystne pakiety pobytowe w czterogwiazdkowym Hotelu BUKOVINA i zatrzymaj się w tym wyjątkowym miejscu na dłużej.

Wciąż się wahasz? Nie wiesz, czy warto poświęcić wolny weekend lub krótki urlop na termy z noclegiem? W takim razie koniecznie zajrzyj do artykułu na stronie, w którym znajdziesz więcej przekonujących argumentów.

 

Komentarze nie są włączone.