Trening EMS – bez potu i sztangi

iplywamy 06:24

Trening EMS – bez potu i sztangi

trening_EMS

Nie jest to typowy trening na siłowni, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Nie ma klasycznych ćwiczeń na urządzeniach typu atlas, podnoszenia sztangi i tym podobnych.

Jak wygląda trening EMS ?

Polega on wyłącznie na elektrostymulacji mięśni – stąd jego nazwa – EMS – Electrical Muscle Stimulation. Ćwiczący zakłada specjalną kamizelkę z elektrodami, które pobudzają mięśnie wysyłając odpowiednio dobrane impulsy elektryczne o niskiej częstotliwości. Jest to znacznie bardziej efektywny i uniwersalny trening. W porównaniu do klasycznego wywołuje 150 skurczów mięśni więcej. Trening EMS pozwala też znacznie zaoszczędzić na czasie – 20 minut raz w tygodniu to zalecany czas ćwiczeń, który całkowicie wystarczy do osiągnięcia wymiernych efektów.

Jakie warunki należy spełnić by korzystać z treningu EMS?

Przed rozpoczęciem serii treningów należy poddać się szczegółowemu wywiadowi medycznemu przeprowadzonemu przez doświadczonego trenera. Jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych kolejnym etapem będzie ustalenie celu treningu. Trening EMS jest doskonałym pomysłem na ogólna poprawę kondycji, pomaga tez w utracie wagi, służy również rehabilitacji po kontuzjach i urazach. Na podstawie szeregu badań, a szczególnie wyliczeniu stosunku masy mięśniowej i tłuszczowej w organizmie trener ustała indywidualne wytyczne do całego programu treningu. Bezpieczne, i starannie dopasowane do stanu zdrowia i potrzeb klienta treningi EMS oferuje Studio Synergy z Krakowa, które posiada odpowiednią, najnowocześniejszą aparaturę spełniającą normy bezpieczeństwa DIN 33961-5 oraz zasadę SafetyFirst. Klientami Studio Synergy są również zawodowi, utytułowani sportowcy, którzy w ten sposób dodatkowo wspomagają swoją kondycję.

Kto może stosować trening EMS?

Jeśli nie zaistniały jakieś szczególne przeciwwskazania zdrowotne właściwie każdy, począwszy od wyczynowych sportowców, a skończywszy na osobach, którym zależy na poprawie i utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej, a z określonych przyczyn nie mogą sobie pozwolić na regularne uprawianie sportów kilka razy w tygodniu. Trening EMS może być również stosowany jako uzupełnienie innego rodzaju ćwiczeń, wtedy jednak należy skonsultować to z trenerem by zapobiec nadmiernym obciążeniom niektórych mięśni. Ze względu na brak obciążeń mięśni i stawów na trening EMS mogą pozwolić sobie nawet kobiety w ciąży, osoby starsze, a także osoby w trakcie rehabilitacji po urazach. Raz w tygodniu 20 minut i wymierne efekty – tak działa tylko trening EMS !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 3 =