Trenujesz pływanie? Sprawdź, jak wzmocnić swój organizm

iplywamy 14:05

Trenujesz pływanie? Sprawdź, jak wzmocnić swój organizm

jak-wzmocnic-organizm

Trenujesz pływanie? Sprawdź, jak wzmocnić swój organizm

Jesteś osobą, która dopiero zaczyna przygodę z pływaniem? Chociaż robisz to rekreacyjnie, zależy Ci na uzyskiwaniu coraz lepszych wyników? Poznaj sposoby, dzięki którym wzmocnisz swój organizm i będziesz krok po kroku realizować swoje plany treningowe.

Trening pływaka oznacza duże obciążenie wysiłkowe dla organizmu. Aby tego rodzaju aktywność fizyczna nie doprowadziła do silnego przemęczenia, warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Zdrowe odżywianie to podstawa

Dieta bazująca na zasadach racjonalnego odżywiania to podstawa, dlatego warto zadbać o jakość codziennie przyrządzanych posiłków. Bardzo ważne jest nie tylko dostarczanie witamin i minerałów, ale dbanie o odpowiedni profil makroskładników.

Z uwagi na to, że treningi pływackie są wyczerpujące i wymagają wytrzymałości, niezbędne są zarówno węglowodany stanowiące źródło energii, jak i białko budujące mięśnie.

Dieta uzupełniona odżywkami dla sportowców

W okresie wzmożonej aktywności fizycznej musisz liczyć się ze zwiększonym zapotrzebowaniem energetycznym. Twój organizm domaga się większej ilości węglowodanów, białek oraz mikroskładników. Niestety często zdarza się, że poprzez dietę pływak nie jest w stanie zaspokoić dobowego zapotrzebowania na wszystkie składniki odżywcze. W takiej sytuacji warto sięgnąć po odżywki dla sportowców.

W przypadku treningu pływackiego, niezbędne mogą okazać się:

  • odżywki węglowodanowe – będące dobrym źródłem energii; ponieważ zawierają węglowodany o różnych łańcuchach i różnym czasie wchłaniania, dodają energii na cały długi trening;
  • odżywki białkowe – nie tylko dostarczają najważniejszego budulca mięśni, ale uzupełniają poziom cennych aminokwasów, takich jak np. glutamina czy arginina;
  • odżywki z BCAA – dostarczają egzogenne aminokwasy (takie, których organizm nie jest w stanie wyprodukować), a które sprzyjają m.in. budowaniu masy mięśniowej i przyspieszają regenerację po treningu;
  • odżywki z kreatyną – dzięki nim można zwiększyć swoją wytrzymałość, a także zbudować wartościową masę mięśniową.

Wybierając odżywki dla sportowców, postaw na produkty pochodzące od renomowanych producentów, takich jak np. Olimp Sport Nutrition. Produkty marki Olimp to gwarancja bezpieczeństwa i skuteczności, jest to bowiem największa firma produkująca tego typu suplementy i odżywki w Polsce, które cieszą się popularnością także w innych krajach.

 

Jeden komentarz do “Trenujesz pływanie? Sprawdź, jak wzmocnić swój organizm

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    pięć × cztery =