Wakacje nad morzem z dzieckiem- jak o niczym nie zapomnieć?

iplywamy 08:48

Wakacje nad morzem z dzieckiem- jak o niczym nie zapomnieć?

wakacje_nad_morzem

Wakacje nad morzem z dzieckiem- jak o niczym nie zapomnieć?

Dzieci na wyjazd wakacyjny czekają z jeszcze większym utęsknieniem niż rodzice. Wyjazd nad morze to dla maluchów prawdziwa przygoda. By przebiegała ona bez zakłóceń warto o niczym nie zapomnieć w trakcie pakowania. W przed-podróżnym rozgardiaszu nietrudno jednak o to.

Przygotowania do letnich wojaży z maluchem najlepiej zacząć od skompletowania ważnych dokumentów. Skoro wybieramy się nad Bałtyk paszport nie będzie potrzebny. Przyda się jednak książeczka zdrowia dziecka oraz zaświadczenie o ubezpieczeniu zdrowotnym. Następnie mona przejść do kompletowania ekwipunku małego podróżnika. Zacznijmy od bielizny, weźmy jej trochę więcej. Dziecko często się brudzi, lepiej więc by czystych skarpet czy majtek nie zabrakło. Potrzebna jest również piżama, dresy, bluzy, kurtki, czapeczki, bluzki z krótkim rękawem, stroje kąpielowe, spódniczki, sukienki itd. Dobrze jest również zabrać ze sobą kilka rodzajów obuwia -sandałów, kaloszy, klapek, tenisówek. Do tego niezbędne okażą się wszelkie środki konieczne do utrzymania higieny. Pasty do zębów, papier toaletowy, ręczniki itd. Rzecz jasna część tych przedmiotów znajdziemy na wybranym przez nas miejscu noclegowym.

Dziecko musi mieć również zajęty wolny czas. Postawmy więc na jego ulubione zabawki, kolorowanki, misie oraz gry planszowe. Dziecko powinno spędzać czas aktywnie. Weźmy więc ze sobą rower, hulajnogę czy rakietki do gry w badmintona. Przydatne okażą się również akcesoria do zabawy na plaży- piłki, dmuchane baseny, parawany czy koce.

Zadbajmy też o odpowiednią ochronę przed słońcem. W tym celu należy zabrać ze sobą odpowiedni zapas kremów przeciwsłonecznych chroniących przed szkodliwym działaniem promieni UV. Dla niemowląt najbardziej odpowiedni będzie krem typu SPF 50. Dla nieco starszych dzieci najlepiej sprawdzi się SPF 30. Mimo tych środków zaradczych może dojść do oparzenia słonecznego. Dobrze jest więc mieć przy sobie specjalną maść oraz środki przeciwko ukąszeniom owadów.

Dobrze jest też wiedzieć w jaki sposób układać rzeczy w walizce by jak najlepiej wykorzystać wolne miejsce. Ciężkie przedmioty takie buty układamy na dnie walizki. Mniejsze przedmioty starajmy się upchać w boczne kieszenie walizki lub torby. Większe przedmioty jak ręczniki starajmy się zrolować i ułożyć obok siebie. Ważne dokumenty najlepiej trzymać przy sobie. Na górze układajmy lekkie rzeczy. Dobrze jest również zabrać ze sobą specjalną torbę na brudne rzeczy.

Część rzeczy możemy jednak znaleźć już na miejscu. Wszystko zależy od tego na jaki nocleg się zdecydujemy. Najbardziej komfortowe są apartamenty nad morzem o podwyższonym standardzie. Dla małych dzieci przygotowane są przewijaki oraz łóżeczka. Dla nieco większych dzieci małe łóżeczka z pościelą. Na miejscu zastaniemy też ręczniki, koce, suszarki a nawet kosmetyki do pielęgnacji. Nie zapominajmy tez o bezpieczeństwie w trakcie podróży. Dziecko powinno podróżować w dostosowanym do jego wieku foteliku. Dziecko może też cierpieć na chorobę lokomocyjną. Odpowiednie środki powinny temu zaradzić.

Artykuł został przygotowany przez firmę Dom & House – Apartamenty specjalizującej się w wynajmie apartamentów w Trójmieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × dwa =