Wypoczynek na rajskich plażach i okazja do poznania kultury Majów to wszystko oferuje wycieczka Meksyk

iplywamy 05:57

Wypoczynek na rajskich plażach i okazja do poznania kultury Majów to wszystko oferuje wycieczka Meksyk

wycieczkameksyk
Wycieczka do Meksyku to marzenie nie jednego fana dalekich podróży. Ten egzotyczny kraj co roku kusi całe rzesze turystów, którzy marzą o niczym niezakłóconym odpoczynku w cieniu rosnących przy plażach palm. Oczywiście Meksyk to też doskonała baza wypadowa na dalsze wycieczki oraz punkt obowiązkowy wszystkich fanów starożytnej historii. Z całą pewnością będąc w kraju Majów, warto wybrać się na wycieczkę pod meksykańskie piramidy, które zachwycą nawet najbardziej wymagających podróżników. Różnorodność tego kraju oraz ilość miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić, sprawia, że wciąż jest to wakacyjny cel ludzi z całego świata.

Karaiby oraz rejs kanałem Panamskim- doskonały pomysł na urlop

Decydując się na wycieczkę do Meksyku, warto zastanowić się, która opcja zwiedzania będzie najlepsza. Do wyboru pozostają dwie możliwości. Pierwsza z nich to nie tylko zwiedzanie Meksyku, ale i pobyt na rajskich Karaibach oraz rejs po kanale Panamskim. Druga z nich oferuje natomiast dokładną objazdówkę po Meksyku i półwyspie Jukatan. Przyznać jednak trzeba, że w przypadku pierwszej oferty, duże znacznie ma już sama obecność na Karaibach. W końcu są to rajskie wyspy, o których marzy chyba każdy! W takim przypadku cała wycieczka rozpoczyna się w Los Angeles i zapewnia aż pięć pełnych dni na oceanie! Jest to doskonała oferta dla wszystkich tych, którzy uwielbiają żeglować. W ofercie znajduje się także możliwość przedłużenia wyjazdu o dwa dni i tym samym odpoczynek w Miami Beach, które słynie z najpiękniejszych plaż na całym wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych! Podczas 18 dni odwiedza się aż 6 państw, co jest wynikiem doskonałym!

Objazdówka po półwyspie Jukatan- rozrywka dla każdego

Możliwość odwiedzenia wszystkich najpiękniejszych miejsc Meksyku to nie lada atrakcja! W ciągu 16-dniowego pobytu, z powodzeniem można zobaczyć wszystkie najważniejsze punkty. Wycieczka rozpoczyna się od zwiedzania Mexico City. Historyczna część miasta cały czas jest głównym punktem, który przyciąga najwięcej turystów. Wśród najważniejszych atrakcji starówki są, z całą pewnością Zócalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków, katedra oraz Pałac Narodowy z freskami Diego Rivery. Ten ostatni niestety nie zawsze jest dostępny do zwiedzania, ale z całą pewnością warto dowiadywać się o tym na bieżąco. Kto nie marzyłby także o tym, aby wieczór sylwestrowy spędzić w osławionym Acapulco? Czy może być coś lepszego? Bez dwóch zdań jest to w końcu jeden z najsłynniejszych kurortów wakacyjnych, który przyciaga turystów ze wszystkich stron świata, którzy marzą o tym, aby wypoczywać na osławionej plaży. Turyści, którym wciąż mało atrakcji, z powodzeniem mogą wykupić dodatkową wycieczkę do punktu widokowego La Quebrada oraz wieczorny rejs, który na pewno na długo pozostanie w pamięci. Jest to idealny pomysł na romantyczną randkę.

Cancun, czyli perła Meksyku, którą koniecznie trzeba odwiedzić

Słysząc o Meksyku, prawie każdemu od razu na myśl przychodzi osławione Cancun. Miejsce, o którym mówi się i pisze dosłownie wszędzie. Punkt obowiązkowy każdych meksykańskich wakacji. Poza plażowaniem na rajskich plażach, z całą pewnością warto skusić się na fakultatywne wycieczki do blisko położonych, ale zdecydowanie wartych odwiedzenia miejsc. Wycieczka Meksyk dzięki temu będzie jeszcze piękniejsza. Wśród opcji do wyboru znajduje się na przykład Tulum, czyli nadmorska twierdza Majów. Z Cancun warto wybrać się także na Islas Mujeres, czyli na słynne wyspy kobiet.

Z całą pewnością wycieczka do Meksyku to doskonała opcja dla osób, które lubią łączyć bliskość natury oraz rajskie widoki z aktywnym zwiedzaniem i poznawaniem odmiennej kultury, oraz historii. Tego ostatniego w Meksyku na pewno nie brakuje! Do tego możliwość odwiedzenia pięknych Karaibów i udanie się w rejs po oceanie są kolejnymi kwestiami, które przemawiają za tym, aby przynajmniej raz wybrać się na podbój Meksyku. Jeśli dodatkowo wspomnieć o niepowtarzalnym jedzeniu i gościnności lokalnych mieszkańców, powstaje przepis na najlepsze wakacje w życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − 8 =