Wyposażenie pływackie na różne akweny wodne

iplywamy 10:27

Wyposażenie pływackie na różne akweny wodne

wyposazenie-plywackie-na-rozne-akweny-wodne

Wyposażenie pływackie na różne akweny wodne

Nie od dziś wiadomo, że jednym z najlepszych i najbardziej uniwersalnych rodzajów sportu jest pływanie. Dzięki niemu można aktywować wiele mięśni, spalać sporo kalorii, poprawiać swą kondycję. Lekarze i rehabilitanci często zalecają pływanie przy skrzywieniu kręgosłupa, po urazach, kontuzjach. Niezwykle istotne może być to, iż w rożnych miejscach, akwenach wodnych wymagany może być od nas zupełnie inny rodzaj ubioru czy też akcesoria niezbędne do komfortowego pływania. Postanowiliśmy podzielić wyposażenie pływackie ze względu na konkretne miejsca.

Basen

Pierwszym z takich lokalizacji są baseny. Są to miejsca, w których od lat pasuje określony dress code. Panowie nie mogą przyjść na basen w klasycznych szortach kąpielowych. Liczą się tu wyłącznie kąpielówki. Podobnie bywa z kobietami. Przyjęte jest to, iż na basenie powinny nosić dwu lub jednoczęściowe stroje pływackie, nie kąpielowe! Typowe uniwersalne stroje kąpielowe i do opalania nie są mile widziane przez dyrekcje basenów, choć to akurat uzależnione jest od wybranych lokali. Wybór akcesoriów do pływania uzależniony jest do naszych upodobań. Możemy bez przeszkód pływać w samym stroju kąpielowym. Inne osoby, które bardziej stawiają na efektywne pływanie, nie wyobrażają sobie tej czynności bez czepka oraz okularków. Ten pierwszy dba o komfort, jak i chroni włosy przed zamoczeniem. Okularki z kolei pomagają w widzeniu pod wodą, jak i chronią nasze oczy przed szkodliwym chlorem. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, kiedy nasze oczy źle reagują na ten środek.

Może nie jest to do końca wyposażenie pływackie, jednak wybierając się na basen nie możemy zapominać także o kilku produktach. Pierwszym z nich są klapki. W regulaminie wielu basenów znajdziemy informację o tym, iż wstęp na teren pływalni możliwy jest tylko w klapkach, japonkach. To nie tylko komfort, lecz także może nas ochronić przed grzybicą lub innymi chorobami stóp. Warto także mieć ze sobą ręcznik oraz środki czystości przydatne pod prysznicem – nikt chyba nie lubi, gdy przez resztę dnia jego ciało czuć chlorem.

Morze

Gdy wybieramy się nad morze, w zasadzie nie jest nam potrzebne dodatkowe wyposażenie, kiedy myślimy wyłącznie o  kąpieli, moczeniu się w wodzie. Jednak w zależności od upodobań i warunków warto zaopatrzyć się w kilka ważnych rzeczy. Sporym powodzeniem ostatnio cieszą się buty do chodzenia po wodzie. Z oczywistych względów mowa tutaj nie o biblijnej sytuacji, lecz ochronie stóp przed kilkoma zagrożeniami. Na plaży, dnie morskim znajdziemy wiele sporych kamieni, skał, które mogą uszkodzić nasze stopy. Podobnie w niektórych krajach niebezpieczne są zwierzęta morskie z kolcami. Ich nadepnięcie może wiązać się nawet z wielodniowym bólem. Buty o solidnej podeszwie zapewniają ochronę, a przy tym nie wadzą podczas pływania.

Podobnie jak w przypadku basenów, niektórym osobom być może przydadzą się okularki pływackie. Zdarza się, że nasze oczy źle reagują w kontakcie ze słoną woda. Po co mamy sobie psuć wyjazd nad morze przez taki problem? Wiele osób nie wyobraża sobie pływania w morzu bez nurkowania. W takim wypadku z pewnością przydadzą się nam maski do nurkowania lub snorkeling. Te ostatnie umożliwiają powierzchniowe nurkowanie dla osób początkujących.  Do nurkowania czy efektywniejszego pływania przydać się nam mogą także odpowiednie płetwy. Z ich pomocą zmieniamy powierzchnię nóg oraz opory wytwarzane przez wodę.

Każdy akwen

Bez znaczenia na to czy jesteśmy nad morzem, jeziorem czy basenem, w każdym takim miejscu przyda nam się kilka podstawowych rzeczy. Mowa tutaj przede wszystkim o strojach i kostiumach kąpielowych. W przypadku pań panuje istna rewia mody. Nie chodzi tu tylko o styl czy też kolorystykę, lecz także o to, czy są to wersje jednoczęściowe czy też składające się z dwóch elementów. Często zawierają one także stylowe paski, dodatki. U panów raczej nie ma większego problemu. Szorty lub kąpielówki również dostępne są w wielu kolorach i wzorach, jednak jest ich znacznie mniej w ofercie sklepów sportowych. Dla osób początkujących przydadzą się z kolei deski pływackie, makarony, specjalne piłki, dmuchane ochraniacze.

Artykuł został przygotowany przez serwis www.buyblo.com – platformę łącząca influencerów i czytelników, którzy szukają inspiracji do zakupu produktów dostępnych w sklepach internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + 12 =