Moris Polska oddaje do użytku kompleks basenowy w Legnicy

iplywamy 08:25

Moris Polska oddaje do użytku kompleks basenowy w Legnicy

Wizualizacja - plan całości

Stołeczna firma generalnego wykonawstwa Moris Polska oddała do użytku zmodernizowany kompleks basenowy AquaFun w Legnicy przy ulicy Stromej. Inwestorem obiektu była legnicka spółka miejska Strefa Aktywności Gospodarczej, kontrakt zaś realizowany był w formule „projektuj i buduj”. W przeddzień otwarcia kompleksu AquaFun z gośćmi, generalnym wykonawcą, inwestorami, samorządowcami, najbliższymi współpracownikami i mediami spotkał się prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.

AquaFun Legnica

Rynek dobrze wie, że jesteśmy w pierwszej dwójce krajowych liderów generalnego wykonawstwa w dziedzinie obiektów sportowo-rekreacyjnych, a szczególnie basenów i aquaparków, które stanowią naszą największą specjalizację. Mamy dużą satysfakcję, że nasz potencjał projektowy i wykonawczy doceniono także w Legnicy i powierzono nam gruntowną modernizację obiektu, który teraz przez długie lata będzie cieszył mieszkańców miasta i regionu. Inwestycję zrealizowaliśmy w terminie, mimo że okres budowy przypadł na czas pandemii i zawirowania na rynku materiałów budowlanych. Nasze metody zarządzania poradziły sobie jednak z tym problemem” – powiedział prezes Moris Polska Maurycy Bryła.

Baseny w Legnicy

Po modernizacji AquaFun Legnica otrzymała kompleks rekreacyjny, na który składają się brodzik dla dzieci, basen pływacki, zespół trzech zjeżdżalni oraz wodny plac zabaw dla najmłodszych dzieci. Oprócz tego gruntownie zmodernizowano budynki szatni oraz budynki socjalne i gospodarcze. Władze miasta ze swej strony zadbały o to, aby w pobliżu kompleksu znajdowało się 470 miejsc parkingowych.

Pływalnia Legnica

W realizacji projektu olbrzymi nacisk został położony między innymi na bezpieczeństwo dzieci. Moris Polska zastosował w legnickim AquaFun najnowsze rozwiązania funkcjonalne i materiałowe dokładnie na wzór innych podobnych realizacji firmy, jak np. w warszawskim Powsinie. Specjalna antypoślizgowa nawierzchnia EPDM w wodnym placu zabaw dla dzieci zapewni poczucie bezpieczeństwa także rodzicom. Z kolei brodzik dla dzieci jest specjalnie i bardzo subtelnie wyprofilowany. Jego głębokość rozpoczyna się od zera i dochodzi do kilkudziesięciu centymetrów, aby każdy rodzic znalazł taki punkt, w którym dziecko będzie całkowicie bezpieczne.

Aquapark Legnica

Jak stwierdził prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski – „Dzięki tej wielkiej inwestycji legniczanie otrzymają własne, nowoczesne, bezpieczne i pełne atrakcji kąpielisko. Wszystko trwało zaledwie 18 miesięcy i kosztowało ok. 21 mln zł. Na początku mieliśmy marzenie, oczekiwanie mieszkańców. Teraz wszystko się zmaterializowało. Idea urzeczywistniła się, a marzenie spełniło. Miastu był potrzebny duży kompleks wypoczynkowo-sportowy. Jestem przekonany, że inwestycja oparta jest na solidnych przesłankach merytorycznych i finansowych, a jej efekt dobrze będzie służył legniczanom i gościom z naszego regionu”.

Park Wodny Legnica

Źródło: materiały prasowe

 

Twojej uwadze polecamy również Baseny termalne:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × pięć =