Najlepsze akcesoria basenowe – jak zwiększyć przyjemność płynącą z kąpieli?

iplywamy 12:46

Najlepsze akcesoria basenowe – jak zwiększyć przyjemność płynącą z kąpieli?

W zdrowym ciele zdrowy duch! Aktywny wypoczynek – na przykład w wodzie – poprawia samopoczucie i funkcjonowanie całego organizmu. Świetnym sposobem na orzeźwienie w upalne letnie dni jest kąpiel w przydomowym basenie. Aby umilić sobie czas spędzany na świeżym powietrzu, możesz też wykorzystać dmuchane materace, fotele czy zabawki, które zachwycają designem, kolorami i wytrzymałością. Ważne są także różne przydatne akcesoria i części do basenu Intex, bez których nie sposób się obejść. To między innymi nowoczesne sprzęty do czyszczenia powłoki i dna basenu (odkurzacz, sitko na teleskopowym kiju), chroniące dno maty, termiczne pokrywy basenowe, a także pompy, filtry, skimmery i dozowniki chemii, dzięki którym woda w basenie ogrodowym jest zawsze czysta.

jak zwiększyć przyjemność płynącą z kąpieli?

Ochrona przed zabrudzeniem wody i uszkodzeniem dna basenu – pokrywy i maty Intex

Do przydatnych akcesoriów basenowych Intex należy między innymi mata ochronna, którą warto rozłożyć pod basenem, na oczyszczonym i wypoziomowanym podłożu. Może na niej stać zarówno basen ogrodowy stelażowy, jak i rozporowy lub dmuchany. Wytrzymała mata chroni dno basenu przed otarciami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi, a poza tym znacznie poprawia komfort kąpieli. Pomaga bowiem utrzymać temperaturę wody na optymalnym poziomie oraz zwiększa miękkość podłoża.

Gdy basen stanie już na właściwym miejscu i wypełnisz go wodą, zadbaj o odpowiednie przykrycie. Pokrywa do basenu Intex zapobiega pojawianiu się w wodzie mniejszych i większych zanieczyszczeń, które mogłyby dostawać się do wnętrza basenu za sprawą wiatru czy opadów atmosferycznych. Pokrywa na basen Intex powinna być idealnie dopasowana do wybranego modelu, aby zapewniać szczelne zamknięcie. Możesz też zakupić pokrowiec na basen Intex wyposażony w warstwę termoizolacyjną lub solarną, chroniącą wodę przed wychłodzeniem. Drobne zanieczyszczenia, które opadną na dno lub przykleją się do ścianek basenu podczas kąpieli, usuniesz specjalnym odkurzaczem basenowym.

Pompa i filtr Intex – akcesoria do basenu ogrodowego

Pompa do basenu Intex to urządzenie, które może filtrować wodę lub poddawać ją chlorowaniu. Praktyczna pompa basenowa Intex sprawia, że nie musisz wymieniać wody w zbiorniku po każdym dniu pełnym wodnych atrakcji. Pozwala tym samym na poczynienie znacznych oszczędności w sezonie kąpielowym. W pompie znajduje się specjalny filtr do basenu Intex, który usuwa zanieczyszczenia z wody.

Choć filtry do pompy basenowej Intex nadają się do czyszczenia i wielokrotnego użytku, należy je systematycznie wymieniać. Jeżeli takie rozwiązanie do Ciebie nie przemawia, być może zainteresuje Cię efektywna i niewymagająca użycia filtrów pompa piaskowa do basenu Intex. Wsypywane do niej szkło kwarcowe skutecznie eliminuje zanieczyszczenia i nie wymaga częstej wymiany.

Chlorowanie i dozowanie chemii basenowej

Do akcesoriów basenowych Intex, które pozwalają utrzymać wodę w odpowiednim stanie, czyli zapewnić jej odpowiednie pH i zabezpieczyć przed rozwojem drobnoustrojów, należą również pompy dozowniki chloru oraz chemii basenowej. Równomiernie rozprowadzają w wodzie środki ochronne i dezynfekujące z intensywnością, która odpowiada wielkości i głębokości basenu. Jak sprawdzić stan wody w basenie? Wystarczy zaopatrzyć się w specjalne paski do testowania. Korzystanie z basenu ogrodowego ułatwią również termometry, pompki elektryczne, drabinki i zbiorniki do opłukiwania stóp. Z nimi stworzysz idealną strefę wodnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + 8 =