Wydaj z nami przewodnik po browarach Dolnego Śląska i Opolszczyzny

iplywamy 06:01

Wydaj z nami przewodnik po browarach Dolnego Śląska i Opolszczyzny

Press Forum

Popularny historyk i praktyk piwowarstwa, Andrzej Urbanek oraz Zbigniew Franczukowski, przygotowali niecodzienny przewodnik turystyczny. To krótsze lub dłuższe podróże i wycieczki do miejscowości Dolnego Śląska i Opolszczyzny, w których funkcjonują browary regionalne. Poszczególne miejscowości zestawione zostały tak, aby znajdowały się w jak najmniejszej odległości od siebie, umożliwiającej poprowadzenie nawet jednodniowej trasy samochodowej lub rowerowej od browaru do browaru.

Z kilkunastu zakładów piwowarskich, ponownie uruchomionych na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie po drugiej wojnie światowej, do końca XX w. nie pozostał niemal żaden, a nowe powstały tylko dwa. Wobec dominujących koncernów piwnych regionalne browary nie miały szans na przetrwanie. Ale kilkanaście lat temu sytuacja się zmieniła. Wiele osób przypomniało sobie, że oprócz jasnego lagera „bez smaku” można wytwarzać i pić naprawdę dobre piwo, warzone w małych regionalnych browarach. Właśnie te browary książka przybliża szerokiej rzeszy amatorów złocistego trunku.

Przewodnik zawiera turystyczne opisy miejscowości znanych z funkcjonujących w nich obecnie browarów regionalnych. Szczególna uwaga zwrócona została na dzieje browarów znajdujących się w tych miejscowościach przed ostatnią wojną. Całość ubarwiają mapki poszczególnych „tras piwnych” oraz bogactwo archiwalnych materiałów reklamowych, a także dawnych i współczesnych fotografii.

Link do zrzutki na przewodnik.

Wydawnictwo Press Forum od lat aktywnie współpracuje z iplywamy.pl w zakresie wydań przewodników po Polskich Parkach Rozrywki w zakresie dotyczącym Parków Wodnych. Zachęcamy więc do udziału w zbiórce i wsparcia wydawnictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × jeden =