Windsurfing – czy to sport, którego nauczysz się w każdym wieku?

iplywamy 06:10

Windsurfing – czy to sport, którego nauczysz się w każdym wieku?

Windsurfing to doskonała okazja do spędzania czasu na świeżym powietrzu na pięknych akwenach wodnych. Ponadto windsurfing to sport, który angażuje wiele grup mięśniowych, w tym mięśnie nóg, ramion, pleców i brzucha. Podczas pływania na desce i manewrowania żaglem pracujesz nad siłą, gibkością i wytrzymałością. Z tego względu zawsze warto skorzystać z nauki surfowania, gdy tylko czuje się na to ochotę.

1. Nauka windsurfingu od 5. roku życia? Czemu nie!

2. Kursy windsurfingu dla początkujących i zaawansowanych

Windsurfing wymaga dobrej kontroli równowagi, co pomaga w rozwoju umiejętności stabilizacji ciała. Jest to korzystne dla osób, które chcą zwiększyć swoją równowagę i koordynację, a także dla tych, które od zawsze marzyły o nauce sportów wodnych. Nigdy nie jest za późno, by skorzystać z kursu i nauczyć się wybierać najlepsze fale. Jeśli chcesz szaleć na desce z żaglem, sprawdź, dlaczego warto przejść szkolenia w profesjonalnej szkole.

Nauka windsurfingu od 5. roku życia? Czemu nie!

W naszej szkole windsurfing jest nauczany u kursantów już od 5. roku życia. Kursanci w krótkim czasie poznają podstawy pływania na desce i bezpiecznego zachowania na wodzie. Dowiadują się, co wpływa na zachowanie deski i jak działają żagle. Lekcje dla najmłodszych są prowadzone w sposób przystępny i umożliwiający rozwijanie umiejętności w przyszłości. Dzieci uczą się zachowania równowagi, by deska się nie przewracała oraz poznają, na czym polega uproszczony zwrot na wiatr oraz pływanie w półwietrze w dowolnym kierunku.

Zajęcia dla początkujących w dowolnym wieku to również okazja do zapoznania się z zasadami określania kierunku wiatru i przygotowania sprzętu do zejścia na wodę. Kursant uczestniczy w 2-godzinnym szkolenia, w którego czasie poznaje również start na hals w półwietrze. Jeśli kursant już wcześniej miał doświadczenie z deską i wie, jak działa sprzęt do windsurfingu może zgłosić się na kurs na wyższym poziomie, bez względu na to, ile ma lat.

Kursy windsurfingu dla początkujących i zaawansowanych

Poziom, intensywność i długość kursu windsurfingu dostosowuje się do indywidualnych preferencji, dlatego zajęcia są atrakcyjne dla każdego zainteresowanego. Mogą wziąć w nich udział osoby, które wcześniej samodzielnie próbowały pływać na desce windsurfingowej i znają już kilka ewolucji. Równie dobrze szkolenie może wprowadzać zupełnie nowe zagadnienia, które uzupełnią dotychczasową wiedzę i pomogą rozwiązać problemy, na które natknął się surfer w trakcie uprawiania sportu bez wsparcia instruktora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − dziewiętnaście =