Komfort i wygoda podczas snu – jaki materac wybrać?

iplywamy 11:22

Komfort i wygoda podczas snu – jaki materac wybrać?

Przeciętny człowiek spędza rocznie jakieś 2300 godzin na spaniu. Warto zadbać więc o to, by zapewnić sobie najwyższy komfort i wygodę podczas snu. Na jakość nocnego odpoczynku może mieć wpływ wiele czynników, a jednym z decydujących jest rodzaj materaca, którego używasz. Przeglądając sklepy internetowe i stacjonarne, możesz natknąć się na rozmaite podłoża do spania. Jaki materac wybrać dla siebie? Oto kilka podpowiedzi.

Materac piankowy czy sprężynowy – który będzie dla ciebie lepszy?

Jeszcze do niedawna na rynku królowały materace z nietrwałej pianki poliuretanowej lub wyposażone w niewygodne, hałasujące sprężyny. Obecnie jednak możesz wybierać spośród profesjonalnych materacy piankowych i sprężynowych, które wykorzystują innowacyjne technologie i zapewniają najwyższy komfort snu. Jeżeli chcesz znaleźć dobry materac w Pile, zwróć uwagę na propozycje marki Hilding. Jaki materac wybrać, jeżeli lubisz uczucie otulenia w ciągu nocy i zależy ci na wyjątkowej elastyczności podłoża do snu? Doskonałym wyborem będzie model z dwóch rodzajów pianki – wysokoelastycznej i termoelastycznej – taki jak Hilding Rumba. Jego wkład reaguje na ciężar ciała użytkownika, a także na temperaturę, co zapewnia maksymalną wygodę. Tego typu materac polecany jest osobom, które chcą zminimalizować napięcie mięśni.

Drugą grupę stanowią materace sprężynowe, których wkład tworzą sprężyny pokryte pianką termoelastyczną, lateksową czy włóknem kokosowym. Tego rodzaju podłoże do snu jest wyjątkowo sprężyste i daje uczucie odbicia od powierzchni. Będzie dla ciebie odpowiednim wyborem, jeżeli zależy ci na idealnym dopasowaniu materaca do ciała. W niektórych materacach Hilding, na przykład w modelu Makarena, zastosowano technologię Multipocket. Każda sprężyna została umieszczona w oddzielnej kieszeni, dzięki czemu może reagować na ruch i nacisk niezależnie od pozostałych. Taka konstrukcja nie tylko sprawia, że sprężyny pracują ciszej i są bardziej stabilne, ale też pozwala zachować prawidłową postawę ciała w czasie snu.

 

Masz specjalne potrzeby? Wybierz materac, który im sprosta!

Szukając odpowiedzi na pytanie o to, jaki materac wybrać dla siebie, koniecznie musisz uwzględnić swoje indywidualne potrzeby i preferencje. Tak naprawdę nie ma jednego, uniwersalnego modelu, który sprawdzi się w każdym wypadku. Dużą popularnością cieszą się materace średnio twarde i twarde. Pierwsze z nich – oznaczone jako H2 – przeznaczone są dla osób, których masa ciała wynosi od 40 do 80 kilogramów. Natomiast twarde podłoże do snu może okazać się dobrym wyborem dla użytkowników, których masa ciała mieści się w przedziale 70-100 kilogramów. Nie wiesz, jaka twardość będzie dla ciebie odpowiednia? W takim wypadku strzałem w dziesiątkę będzie model hybrydowy Hilding Electro, który sprawdzi się zarówno u osób cięższych, jak i lżejszych o różnym wzroście. Zapewnia wysoką elastyczność punktową i posiada aż 7 zróżnicowanych stref twardości, tym samym dopasowując się do kształtu ciała użytkownika.

Jaki materac wybrać, jeżeli między tobą a twoim partnerem występuje duża różnica w wadze? Waszym potrzebom mogą sprostać wspomniane już materace kieszeniowe. Doskonałym przykładem materaca dla par jest model Hilding Step. Sprężyny znajdujące się we wkładzie pracują osobno, przez co uginają się tylko te fragmenty materaca, na które w danym momencie jest wywierany nacisk. Drgania rozpraszają się na powierzchni, co pozwala na komfortowy sen obu użytkowników.

Komentarze nie są włączone.