TRISWIM kosmetyki neutralizujące chlor

Klapki damskie – 6 sytuacji, w których musisz o nich pamiętać

iplywamy 06:18

Klapki damskie – 6 sytuacji, w których musisz o nich pamiętać

Klapki damskie – 6 sytuacji, w których musisz o nich pamiętać

W poniższym artykule wymienimy 6 sytuacji, w których warto mieć przy sobie klapki damskie. W naszym zestawieniu znajdują się zarówno takie oczywiste sytuacje, jak i dosyć niecodzienne. Zobacz, gdzie obowiązkowo musisz zabrać ze sobą takie buty.

Wizyta nad morzem

Jeśli pakujesz się na wyjazd nad morze, to oprócz kostiumu kąpielowego, parawanu, kapelusza czy okularów przeciwsłonecznych nie możesz zapomnieć o klapkach. Nie chodzi już tylko i wyłącznie o spacery po nadmorskiej promenadzie, ale też o zabawę na plaży. Niektóre – szczególnie polskie – plaże potrafią być bardzo brudne. W piasku zakopane jest szkło, kapsle, kawałki plastikowych elementów wyposażenia plażowego i tym podobne. Jeśli masz przy sobie klapki damskie, to zmniejszasz prawdopodobieństwo zranienia się na plaży.

Pobyt w hotelu lub SPA

Nie w każdym hotelu czy ośrodku w SPA w pokojach znajdziesz jednorazowe klapki. Nawet jeżeli takie klapki będą w pokoju, to jak sama nazwa wskazuje, są to buty jednorazowe. Mogą się zniszczyć, gdy je zmoczysz albo po prostu rozkleić. Dlatego zawsze przed wyjazdem do hotelu czy do SPA musisz mieć ze sobą własne klapki damskie. Przed wyjazdem poświęć trochę czasu i porównaj różne modele klapek na https://7buty.pl/damskie/klapki.

Wizyta na basenie

Klapki damskie, gumowe japonki czy gumowe sandałki albo buty do wody to obowiązkowe wyposażenie na basenie. Przestrzenie na pływalniach, szczególnie toalety mogą być siedliskiem wirus bakterii i grzybów. Istnieje duże prawdopodobieństwo zarażenia się grzybicą stóp, więc trzeba mieć tam ze sobą własne obuwie. Najlepiej takie, które będzie można łatwo umyć oraz zdezynfekować specjalnym środkiem antybakteryjnym i przeciwgrzybiczym.

Wyjście na balkon

Wyobraź sobie taką sytuację, że pewnego pięknego poranka wychodzisz z kawą na balkon boso i tę cudowną chwilę przerywa Ci wdepnięcie w ptasie odchody. Niestety jest to sytuacja, która zdarza się nagminnie. Nawet jeżeli balkon lub taras są osłonięte, to i tak w większości przypadków istnieje możliwość, że jakiś ptak zatrzyma się tam na krótki odpoczynek i zostawi po sobie niemiłą niespodziankę. Gdy wychodzisz na balkon, zawsze miej na stopach klapki.

Koszenie trawy na działce lub w ogrodzie

Wielu ludzi przyznaje się do tego, że uwielbia kosić trawę boso. To uczucie chłodu podczas chodzenia po wilgotnej świeżo skoszonej trawy jest naprawdę bardzo przyjemne, ale nigdy nie wiesz, co może się w tej trawie kryć. Niejednokrotnie zdarza się, że w trawie znajduje się kawałek szkła, kawałek aluminiowej puszki lub na przykład ostro zakończony kamień, który może zranić Twoją stopę. Kiedy kosisz trawę, zakładaj choćby cienkie obuwie. Boso możesz chodzić po nisko skoszonej trawie, gdy widzisz, że jest ona wolna od wszystkich elementów, które mogłyby zagrażać Twojemu bezpieczeństwo. Pamiętaj, że mimo grubej skóry na stopach, zranienie stopy jest bardzo bolesne i uniemożliwia normalne chodzenie.

Skaleczenie lub otarcie na palcach albo pięcie

Drobne skaleczenia lub otarcia stóp zdarzają się bardzo często, a najlepszym sposobem na szybkie zagojenie takiej rany jest pozostawienie jej odkrytej. Jeśli masz pęcherz na stopie i włożysz zakryte buty, to stopa cały czas będzie się ocierać o materiał, z którego wykonane jej obuwie i skaleczenie będzie się długo goiło. Może po nim pozostać nawet ślad w postaci przebarwienia albo blizny. Jeśli to tylko możliwe, to przy wszelkich skaleczeniach stóp na piętach oraz palcach noś klapki damskie do czasu, aż rana wyschnie i zasklepi się przynajmniej w połowie. Kiedy będzie już sucha, zaklej ją specjalnym plasterkiem.

Więcej butów znajdziesz w 7BUTY

Pin It

2 thoughts on “Klapki damskie – 6 sytuacji, w których musisz o nich pamiętać

  1. Higiena stóp jest bardzo ważna. Ja zawsze do hotelu i tak zabieram moje japonki, aby móc w nich na przykład wejść pod prysznic.

  2. Koszenie trawy na bosaka hah… nawet w klapkach będą zielone i trzeba będzie je szorować. I chyba jednak bezpieczniej w zakrytym obuwiu to robić na wypadek wystrzelonego spod kosiarki kamienia czy szkła… takie moje zdanie. Ale oczywiście nie wyobrażam sobie życia bez moich japoneczek, w lato najwygodniej mi się w nich biega a i po domu jeśli nie boso to używam klapek. Nie przepadam za futrzastymi kapciami na obcasiku :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *