Nurkowanie w H2Ostróg

iplywamy 12:59

Nurkowanie w H2Ostróg

Nurkowanie w H2Ostróg

Podwodna przygoda, doskonała zabawa i niezapomniane emocje towarzyszyły osobom, które w czwartkowe popołudnie zanurkowały w H2Ostróg. Zajęcia ze Szkołą Nurkowania NAUI to jedna z wakacyjnych niespodzianek aquaparku. Chętnych do skorzystania z tej atrakcji nie brakowało.

Nurkowanie w H2Ostróg

W czwartek, 10 lipca w H2Ostróg odbyły się pierwsze zajęcia z nurkowania, prowadzili je doświadczeni instruktorzy ze Szkoły Nurkowania NAUI z Rydułtów. Osoby, które były w tym czasie na pływalni, mogły bezpłatnie skorzystać z atrakcji. – Zanurkować może każdy, kto skończył 10 lat i nie ma problemów z układem krążenia. Sprzęt, w który wyposażony jest nurek bezpiecznie unosi go na wodzie, więc nawet osoby nie potrafiące pływać mogą śmiało nurkować – tłumaczyła  Justyna Jagieła ze Szkoły Nurkowania NAUI z Rydułtów.

Chętnych do zobaczenia basenu z innej perspektywy nie brakowało. – Niezwykła podwodna przygoda, mimo że tylko w basenie. Od dawna chciałem spróbować sztuki nurkowania, ale wcześniej nie miałem okazji. Nie ukrywam, że chciałbym zrobić taki kurs, bo interesuję się akwarystyką. Często wyjeżdżamy w egzotyczne kraje, więc idealnie byłoby zobaczyć podwodny świat na własne oczy– relacjonował Jarosław Bednarz, na co dzień mieszkający w Szwecji. Jego zachwyt podziela syn Marcel. 11-latek również odważył się założyć profesjonalny sprzęt, w tym 15 kg butlę na plecy i zanurkować. – Do Raciborza przyjechaliśmy odwiedzić rodzinę, pierwszy raz jesteśmy w aquaparku, a tu taka niespodzianka. Na początku trochę się bałem, ale teraz jestem zachwycony. Chciałbym to powtórzyć– powiedział po wyjściu z wody Marcel Bednarz

Doskonała zabawa, niezapomniane emocje, aż tchu mi w piersiach zabrakło – powiedział tuż po przepłynięciu w aparaturze nurka Marcin Wilczek, 22-letni mieszkaniec Boguchwałowa.

Pokazowe zajęcia z nurkowania na raciborskiej pływalni odbywać się będą w każdy drugi czwartek miesiąca od  godz. 18.00 do 19.00. – Nurkowanie to wspaniała zabawa, dzięki której poznajemy zupełnie inny świat, nieznany, oderwany od rzeczywistości – podkreśliła Justyna Jagieła, instruktorka, która nurkowała w najpiękniejszych zakątkach świata.  – Często jeździmy do Austrii i Czech, ale tam szkolimy tylko technikę. Aby podziwiać podwodne krajobrazy jeździmy do Egiptu, Chorwacji, a nawet udało nam się polecieć do Indonezji i na Filipiny. Nurkowanie to naprawdę cenna umiejętność, dająca niewyobrażalne możliwości zwiedzenia miejsc niedostępnych dla większości turystów– zachęcała J. Jagieła z rydułtowskiej szkoły nurkowania. 

Nurkowanie w H2Ostróg Nurkowanie w H2Ostróg Nurkowanie w H2Ostróg Nurkowanie w H2Ostróg Nurkowanie w H2Ostróg Nurkowanie w H2Ostróg Nurkowanie w H2Ostróg

Zdjęcia: Intro nurkowania w H2Ostróg.

***

H2Ostróg:

Aquapark H2Ostróg to nowoczesny park wodny, usytuowany w Raciborzu, przy ul. Zamkowej 4. Inwestorem jest Miasto Racibórz. Administratorem obiektu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Racibórz to niespełna 60-tysięczne miasto położone w woj. śląskim, tuż przy graniczy z Czechami.  Swoje siedziby i zakłady produkcyjne mają tu takie firmy jak: RAFAKO S.A., SGL Carbon Polska, Henkel, Mieszko S.A., Eko-Okna, ENSOL, Sunex S.A. Jest centralnym miastem powiatu raciborskiego, w skład którego wchodzą miasta Kuźnia Raciborska i Krzanowice oraz gminy Pietrowice Wielkie, Kornowac, Rudnik, Nędza i Krzyżanowice.

Źródło: materiały prasowe Adventure Media

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − czternaście =