Za nami II Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki Otyliada 2015!

iplywamy 10:48

Za nami II Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki Otyliada 2015!

Za nami II Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki Otyliada 2015!

W II Ogólnopolskim Nocnym Maratonie Pływackim Otyliada 2015 z nocy 28 lutego na 1 marca wzięło udział aż 2324 uczestników.

Zwycięzcami Otyliady w roku 2015 zostali Mateusz Fajfer i Maciej Ogrodnik, którzy na strzelińskiej pływalni przepłynęli dystans 35 kilometrów.

Ubiegłoroczna zwyciężczyni Otyliady Monika Winnicka poprawiła swój wynik sprzed roku przepływając na pływalni w Radomsku 34 kilometry, zajmując tym samym II miejsce. Trzecie miejsce z wynikiem 33 kilometrów zajął Konrad Frynia na pływalni w Żarach.

Najstarszym uczestnikiem Otyliady był po raz ponownie pan Juliusz Kubisz, który w wieku 86 lat przepłynął w Strzelinie dystans 13 kilometrów, poprawiając o 3 kilometry swój wynik sprzed roku.

Najmłodszymi uczestnikami były dwoje dwulatków – Mieszka Walczak i Michał Dębicki w Łazach oraz Namysłowie, a najliczniejsza, 8 osobowa rodzina pływała w Rypinie.

Na każdym z 36 obiektów, uczestniczących w tegorocznej Otyliadzie najmłodsza dziewczynka i chłopiec zostali obdarowani firmowymi maskotkami – pluszowymi foczkami Otylkami, zaś najliczniejsze rodziny otrzymały na pamiątkę czepki pływackie z autorskiej kolekcji Otylii Jędrzejczak. Zwycięzcy oraz najstarsi uczestnicy zostali uhonorowani medalami. Każdy uczestnik maratonu otrzymali także certyfikaty udziału w tej największej amatorskiej imprezie pływackiej.

Oprócz samych zawodników w Otyliadzie brało udział około osiemset osób, które nie brały udziału w zawodach ale aktywnie spędzało czas w strefie basenowej.

Noc z Otyliadą jak w roku ubiegłym obfitowała w moc atrakcji i dobrej zabawy. Kolejna już za rok!

Wszystkich zainteresowanych udziałem w III Ogólnopolskim Maratonie Pływackim Otyliada 2016 informujemy, że odbędzie się on w nocy z 12 na 13 marca 2016r.

Więcej szczegółowych informacji na temat wyników maratonu na oficjalnej stronie projektu.

Źródło: Otyliada

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 10 =