Zawody Już Pływam – I runda 11-tej edycji za nami

iplywamy 14:34

Zawody Już Pływam – I runda 11-tej edycji za nami

humansport_basen_cieszyn_22

W sobotę 19 grudnia, basen Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie znowu zapełniony został przez młodych pływaków oraz ich rodziny. To już piąty rok od kiedy cyklicznie, dwa razy do roku organizowane są zawody Już Pływam. Za każdym razem możemy liczyć na pozytywny odzew ze strony szkółek pływackich, które uczestniczą w zawodach oraz ze strony lokalnych sponsorów – dzięki którym wydarzenie odbywa się raz na pół roku.

O godzinie 8.15 oficjalnie rozpoczęto zawody – przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z Cieszyna powitał wszystkich obecnych na cieszyńskim basenie. W zawodach wzięło udział łącznie aż 160 dzieci i młodzieży ze szkółek pływackich: Mg Sport, Antidotum Rybnik, MarioSport oraz HumanSport. Uczestnicy podzieleni byli na kategorie wiekowe i zmierzyli się w trzech stylach pływackich – w stylu dowolnym, grzbietowym oraz klasycznym. Podczas gdy jedni zawodnicy płynęli walcząc o jak najlepsze wyniki, inni w tym czasie obserwowali zawody z trybun kibicując płynącym zawodnikom.

Dla dzieci, które doskonalą swoje umiejętności w szkółkach pływackich takie wydarzenie jest bardzo ważne. Wzruszającym momentem była również sztafeta rodzinna, w której to udział wzięło dziecko wraz z dorosłym. Podczas całej imprezy uczestnicy mogli zakupić słodkości przygotowane przez rodziców dzieci uczestniczących w zawodach oraz jednego ze sponsorów. Dochód ze sprzedaży ciast przeznaczony jest zawsze na pokrycie kosztów imprezy.

Zawody Już Pływam to wydarzenie, które ma na celu promowanie aktywnego trybu życia oraz naukę zdrowej rywalizacji. Z pewnością w ciągu całego roku szkolnego, podczas którego dzieci uczęszczają na lekcje pływania, jest to pewien ważny moment, w którym mają okazję do tego aby zweryfikować swoje umiejętności i postępy. Dodatkowym motywatorem jest fakt, że umiejętności które dane dziecko zdobyło uczęszczając na lekcje podczas całego roku ocenia się w stosunku do innych osób – rówieśników, którzy również biorą udział w zawodach. Wiele emocji było podczas uroczystego ogłoszenia wyników oraz wręczenia dyplomów oraz medali. Takiej chwili zawsze towarzyszą pamiątkowe zdjęcia, gratulacje oraz duma rodziców patrzących na swoje pociechy stojące na podium.

Sponsorem głównym 11-tej edycji zawodów było Centrum Zdrowia Medikool ze Skoczowa. Poza wsparciem finansowym sponsor główny zadbał również o drobne, praktyczne upominki dla każdego uczestnika (w paczce między innymi znajdowała się opaska z odblaskiem, dzięki której dzieci są widoczne na drodze). Pozostali sponsorzy zaangażowali się w wydarzenie finansowo, są to firmy: firma Sonea – wszystko do mebli, firma Diehl Metering SP. z o.o.; Agencja Ubezpieczeniowa ALFA, firma Złotnictwo Marcin Pieczonka, firma Ogrodzenia Sikora, firma WIK Sp. z o.o.; firma Beksid Plus, firma Asfaltbud Sp. z o.o.; firma transportowa Canis, firma Wiertex Arkadiusz Wierciński (Marlenka), restauracja Korbasowy Dwór, sklep MARINO-moda, firma Gardenia, firma Auto-Gaz Czech oraz firma Raf-eko. Firma Mauxion zadbała oto aby w paczkach dla uczestników nie zabrakło niczego słodkiego, przekazując sporą ilość słodyczy. Firma Marlenka natomiast przekazała poza wsparciem finansowym 3 pyszne ciasta, które przeznaczone były również do sprzedaży podczas zawodów. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. 12-ta edycja a zarazem II runda amatorskich zawodów pływackich odbędzie się latem 2016 roku.

O fotorelację z zawodów zadbała Kinga Herok (www.kingaherok.com), relację video natomiast przygotuje firma RedRec (www.redrec.pl).

Organizatorem zawodów jest Firma HumanSport (www.humansport.pl).

humansport_basen_cieszyn_8 humansport_basen_cieszyn_7 humansport_basen_cieszyn_6 humansport_basen_cieszyn_5 humansport_basen_cieszyn_4 humansport_basen_cieszyn_3 humansport_basen_cieszyn_2 humansport_basen_cieszyn_1 humansport_basen_cieszyn_24 humansport_basen_cieszyn_23 humansport_basen_cieszyn_21 humansport_basen_cieszyn_20 humansport_basen_cieszyn_19 humansport_basen_cieszyn_18 humansport_basen_cieszyn_17 humansport_basen_cieszyn_16 humansport_basen_cieszyn_15 humansport_basen_cieszyn_14 humansport_basen_cieszyn_13 humansport_basen_cieszyn_12 humansport_basen_cieszyn_11 humansport_basen_cieszyn_10 humansport_basen_cieszyn_9

Źródło: materiały HumanSport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − jeden =