Jak wybrać najlepszy suplement kolagenowy – poradnik

iplywamy 16:38

Jak wybrać najlepszy suplement kolagenowy – poradnik

Kolagenowe suplementy diety cieszą się ogromną popularnością, zwłaszcza że ich pozytywny wpływ na kondycję skóry oraz stawów został udowodniony naukowo. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów w różnych formach, dlatego wybór odpowiedniego nie jest oczywisty. Który będzie najlepszy, spełniając jednocześnie nasze oczekiwania?

Czy warto suplementować kolagen?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z dobroczynnego wpływu kolagenu na nasz organizm. Wywiera on pozytywne działania na pracę stawów oraz kondycję skóry. Niestety, wraz z wiekiem jego ilość w organizmie ulega drastycznemu obniżeniu, przez co pojawiają się choroby związane z układem ruchu, a także pierwsze zmarszczki. Suplementację kolagenu warto rozpocząć już w okolicach 30. roku życia – to właśnie wtedy obserwujemy spadek poziomu kolagenu w organizmie, czego efekty będą jeszcze lepiej widoczne w kolejnych latach.Jakie suplement diety z kolagenem wybrać?

Jak łatwo zauważyć, na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które mają dostarczyć nam odpowiednią dawkę kolagenu. Przyjmują one różne formy, począwszy od tabletek, przez płyny, na zastrzykach kończąc. Unikajmy preparatów multiskładnikowych, w których występuje między innymi kolagen. Zwykle nie są one dobrze przyswajane przez nasz organizm, a dodatkowo dawka kolagenu w nich zawarta jest bardzo niska. Najlepszym rozwiązaniem będzie czysty kolagen w płynie, na przykład Primabiotic collagen. Preparat ten ma przyjemny smak, a dodatkowo dostarcza odpowiednią dawkę cennego dla nas składnika. Niektórzy decydują się na zastrzyki kolagenowe, jednak te powinien aplikować specjalista. Wykazują one działanie miejscowe, dlatego polecane są zwłaszcza osobom, które mają problemy ze stawami. Tymczasem nie sprawdzą się, aby poprawić elastyczność skóry i ja ujędrnić. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając suplement diety z kolagenem? Przede wszystkim na pochodzenie głównego składnika. Do wyboru mamy kolagen rybi, wieprzowy lub wołowy. Są to jednak opcje dla osób spożywających mięso, natomiast dla wegan przeznaczone są specjalne produkty, niezawierające składnika pochodzenia zwierzęcego. Ważny jest także ogólny skład preparatu – dobrze, jeśli jest krótki, nie dostarczając nam niepotrzebnych substancji, tak zwanych ulepszaczy.

Suplementy kolagenowe – tylko ze sprawdzonych źródeł

Gdzie kupować kolagenowe suplementy diety? Obecnie mamy możliwość nabycia ich z różnych źródeł – większość produktów dostępna jest w aptekach, specjalistycznych sklepach dla sportowców czy nawet w marketach. Wybierając konkretny produkt, często zwracamy uwagę na konkurencyjną cenę. Chętnie robimy też zakupy w internecie, mogąc cieszyć się dostawą wprost pod drzwi mieszkania. Niemniej jednak warto pamiętać, że jakiekolwiek stosowane przez nas suplementy diety muszą pochodzić z pewnych, wiarygodnych źródeł. Nie kupujemy ich więc na portalach aukcyjnych ani ogłoszeniowych, zwłaszcza jeśli sprzedawca otworzył opakowanie. Nigdy bowiem nie wiemy, co dokładnie znajduje się w środku. Choć cena tego typu produktów jest kusząca, mogą one okazać się niebezpieczne dla naszego zdrowia, a w skrajnych przypadkach nawet życia. Dobre suplementy diety nie muszą kosztować wiele, a jednocześnie nie muszą stwarzać dla nas żadnego zagrożenia. Kupując je z pewnych źródeł, dbamy o siebie i o swoje zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − 13 =