Nauka pływania dla dorosłych – czy warto?

iplywamy 07:09

Nauka pływania dla dorosłych – czy warto?

Nie umiesz pływać? A może trochę pływasz, ale nie czujesz się pewnie w wodzie? Świetnym rozwiązaniem może być nauka pływania dla dorosłych! Przedstawiamy zalety indywidualnych lekcji z trenerem i podpowiadamy, gdzie udać się na takie lekcje w Warszawie.

Nauka pływania dla dorosłych – komu polecana?

Bez względu na to, czy zupełnie nie umiesz pływać, utrzymujesz się na wodzie, ale czujesz się niepewnie, czy umiesz już pływać, ale chcesz doskonalić swoje umiejętności – lekcje pływania dla dorosłych są dla Ciebie! Indywidualne spotkania z trenerem są okazją do przełamania lęku, oswojenia się z wodą, poznania techniki pływania i doskonalenia umiejętności. Pod okiem wykwalifikowanego eksperta pływania można poczuć się bezpieczniej niż podczas samodzielnych prób pływania, a ponadto wypracować prawidłowe wzorce i dobrze nauczyć się techniki pływania różnymi stylami.

Jak wygląda lekcja pływania dla dorosłych?

Nie ma znaczenia, czy uczysz się, będąc dzieckiem, nastolatkiem, czy dopiero w życiu dorosłym! Na naukę nigdy nie jest za późno. Kluczem do sukcesu jest podjęcie decyzji o pokonaniu własnych lęków i regularne uczęszczanie na zajęcia z trenerem. On doskonale wie, w jaki sposób prowadzić lekcje, by te pozwoliły podopiecznemu się przełamać.

Na początku przeprowadzany jest wywiad, by poznać podłoże problemu. Być może nigdy nawet nie próbowałeś pływać, a wcale nie boisz się wody? A może samo wejście do głębokiej strefy basenu powoduje u Ciebie paraliżujący strach? W takim razie pierwszym etapem będzie spokojne oswojenie się z wodą. Dopiero podczas kolejnych lekcji trener uczy dryfowania na wodzie, prawidłowego oddychania i odpowiednich do stylu wzorców ruchowych. Wraz z dalszymi postępami treningowymi można nauczyć się skoków do wody, obrotów pod wodą, czy poznać kolejne style.

Jeśli masz już doświadczenie, ale chcesz pływać lepiej, szybciej i bezpieczniej, wówczas warto na starcie o tym poinformować – trener dostosuje przebieg treningów do wyznaczonego celu. Nawet zawodowcy mogą zdecydować się na lekcje pływania z trenerem – na przykład przygotowując się do triathlonu czy zawodów pływackich na zamkniętych i otwartych akwenach wodnych.

Zalety lekcji pływania z trenerem

Nauka pływania dla dorosłych pod okiem specjalisty to szansa na przełamanie swoich lęków dotyczących wody w bezpieczny sposób. Trener dokładnie wie, jakim tempem powinny przebiegać lekcje, aby podopieczny czuł się komfortowo i przede wszystkim doskonale umie pływać, więc osoby obawiające się ewentualnych incydentów podtopienia mogą być spokojne! Co więcej, indywidualne lekcje mogą odbywać się w dogodnym terminie i nie trzeba dostosowywać się do grafiku zajęć grupowych. Tutaj 100% uwagi jest poświęcane osobie trenującej, więc efektywność jest wyższa.

Nauka pływania dla dorosłych w Warszawie

Gdzie na naukę pływania w Warszawie? Jeśli chcesz nauczyć się pływać, a mieszkasz w stolicy, warto sprawdzić ofertę klubu fitness Pr1me, dostępną na stronie https://pr1me.pl/. Lekcje odbywają się na Żoliborzu i są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerską. Możesz być spokojny o swój progres w pływaniu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − siedem =