Smartwatche na Black Friday! Czym są i jak wybrać najlepszy?

iplywamy 15:37

Smartwatche na Black Friday! Czym są i jak wybrać najlepszy?

smart watch

Smartwatch to inteligentny zegarek zapewniający pełną integralność ze smartfonem, wyposażony w rozmaite funkcje dodatkowe. Stanowi świetne rozwiązanie szczególnie dla osób aktywnych fizycznie, choć nie tylko. Na co zwrócić uwagę, wybierając tego typu produkt?

Bez względu na to, czy smartwatch ma być urozmaiceniem Twojej codzienności, czy może stanie się prezentem dla bliskiej Ci osoby – powinien odznaczać się wysoką jakością, na co wpływają jego parametry. Smartwatche Huawei na Black Friday możesz zdobyć w znacznie niższej cenie! Dotyczy to również innych znanych marek. Dowiedz się jednak, jak kupić odpowiedni model.

Czym dokładnie jest smartwatch i dlaczego warto go mieć?

Smartwatche to inteligentne zegarki z licznymi możliwościami, służące nie tylko do wskazywania czasu. Funkcjonują w oparciu o własny system operacyjny lub w połączeniu ze smartfonem. Nierzadko mogą go nawet zastąpić – np. w sytuacjach, w których korzystanie ze zwykłego telefonu nie jest wygodne (np. podczas treningu czy jazdy autem). Jednocześnie są estetyczne i stanowią coraz chętniej wybierany element stylizacji.

Smartwatch na nadgarstku to dobry wybór w przypadku osób, które cenią sobie własny komfort oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne. Dzięki niemu możesz m.in. śledzić tętno, ciśnienie, parametry snu, liczbę pokonanych dziennie kroków, a nawet poziom stresu! Ułatwi Ci to dążenie do zdrowego, zbilansowanego trybu życia. Już niedługo będziesz mógł sprawdzić smartwatche Samsung na Black Friday oraz inne marki tych urządzeń, aby wybrać coś dla siebie.

Kupno smartwatcha – na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Głównie z tego względu, że wiele osób wciąż nie zna dokładnie funkcji i możliwości tego rozwiązania, przez co nie wie, na co zwracać uwagę podczas zakupu. Poniżej znajdziesz podstawowe wskazówki w tym zakresie.

Smartwatche – stylowe dodatki, które totalnie zmienią Twój look! Sprawdź!

Podstawowe funkcje smartwatchów 

Do podstawowych funkcji wszystkich smartwatchów zalicza się pokazywanie aktualnej godziny, możliwość odbierania połączeń telefonicznych, wiadomości i powiadomień, które przychodzą na smartfon, kalendarz, prognozę pogody oraz możliwość odpisywania na wiadomości (np. poprzez dyktowanie treści). Taki zestaw funkcji powinien mieć każdy model smartwatcha, dlatego zwróć uwagę, czy rzeczywiście występują w wybranym egzemplarzu.

Dodatkowe funkcje smartwatchów

Konsumenci chcą od smartwatchów nieco więcej niż wspomniany wcześniej pakiet funkcji podstawowych. Wybór funkcji dodatkowych zależy już jednak od indywidualnych preferencji – każdy potrzebuje czegoś innego. Do grona tych najczęściej wybieranych dodatków zalicza się:

  • panel sportowy – mierzenie przebytego dystansu, kroków, ciśnienia tętniczego i pulsu, a niekiedy nawet wyliczenie spalonych kalorii;
  • pomiar parametrów snu;
  • możliwość płatności smartwatchem (przeważnie zbliżeniowo);
  • aparat zapewniający możliwość robienia zdjęć „z nadgarstka”;
  • GPS lub możliwość śledzenia lokalizacji pobytu dziecka;
  • wbudowany odtwarzacz muzyki – będziesz mógł łączyć zegarek ze słuchawkami Bluetooth i słuchać piosenek zapisanych na karcie pamięci smartwatcha.

Takich funkcji dodatkowych jest znacznie więcej, dlatego przed kupnem wybranego modelu inteligentnego zegarka dokładnie zapoznaj się z ofertą producenta. 

Wyświetlacz

Najwygodniejsze w obsłudze są smartwatche z ekranem dotykowym, a korzystanie z nich przypomina używanie zwykłego smartfonu. Jednak jako że ekran smartwatchów jest mniejszy, zwróć uwagę na jakość wyświetlanych obrazów. Popularnością cieszą się wyświetlacze LCD, OLED oraz AMOLED, na co wpływają m.in.: nasycone, intensywne barwy, czytelny odczyt ekranu nawet przy silnych promieniach słońca oraz wyrazistość linii grafik. 

Nie bez znaczenia pozostaje wielkość wyświetlacza. Jego przekątna wynosi przeciętnie od 1,2″ do 1,7″. Mniejsze wartości od tych mogą sprawić, że korzystanie z urządzenia przestanie być wygodne. W ofercie sklepów możesz jednak znaleźć wyświetlacze o przekątnej nawet do 2″.

Pojemność akumulatora

Pojemność akumulatora wpływa na czas pracy inteligentnego zegarka bez konieczności ładowania go. Przyjmuje się, że nie powinna być mniejsza niż 200 mAh. Musisz jednak pamiętać, że na długość pracy baterii wpływa wiele innych czynników – także przekątna ekranu, łączność czy ilość działających funkcji. Pojemność akumulatora jest ważnym parametrem, lecz nie powinna być tym decydującym o ostatecznym zakupie.

Moduły łączności

Na koniec zawsze zwróć uwagę, jakie moduły łączności proponuje producent smartwatcha. Podstawowym jest oczywiście Bluetooth, dzięki któremu połączysz się z telefonem lub słuchawkami bezprzewodowymi. Smartwatch może jednak mieć np. moduł łączności NFC (do mobilnej płatności, dzięki czemu nie będziesz musiał nosić przy sobie portfela) lub moduł łączności Wi-Fi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − jeden =