Suplement z beta alaniną – jak go stosować, by dawał pożądane efekty?

iplywamy 15:27

Suplement z beta alaniną – jak go stosować, by dawał pożądane efekty?

Beta alanina suplementy
Beta alanina to aminokwas, który w połączeniu z innymi substancjami sprawia, że wzrasta wydolność organizmu. Oddziałuje szczególnie na tkankę mięśniową i opóźnia zmęczenie. Jest częścią składową karnozyny, która znajduje się przede wszystkim w tych częściach ciała, które są szczególnie narażone na wysiłek aerobowy. Jej wysoki poziom w tkankach wzmacnia organizm, dzięki czemu jesteś w stanie efektywniej ćwiczyć.życia.

Jak suplementować beta alaninę?

Warto zdać sobie sprawę z tego, że efekty stosowania tego suplementu są przede wszystkim uzależnione od jego przyjmowanej ilości. Nie może być przypadkowa – ani zbyt mała, ani zbyt duża.

Jaką dawkę beta alaniny suplementować, aby poprawić efektywność ćwiczeń? Waha się ona od 3,2 do 6,4 grama. Eksperci twierdzą, że najlepiej sprawdza się dawka 4,5 grama.

Należy również zaznaczyć, że nie tylko ilość suplementu jest ważna, ale również pora dnia, w której będziesz go zażywać. Beta alanina jest najbardziej efektywna wtedy, gdy przyjmowana jest bezpośrednio przed lub po treningu.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://tanie-odzywki.pl/51-beta-alanina

Aby zwiększyć efekty, warto przyjmować ten suplement wraz z porcją węglowodanów, dzięki czemu wzrasta jego wchłanianie.

Jakie efekty daje regularne zażywanie beta alaniny?

Jest ich co najmniej kilka. Do tych najważniejszych należą:

  • wzrost siły oraz wytrzymałości mięśni
  • wzrost wydolności organizmu
  • opóźnione uczucie zmęczenia

Dzięki temu jesteś w stanie w krótszym czasie osiągnąć pożądane rezultaty. Beta alanina wpływa na obniżenie poziomu karnozyny w mięśniach, a co za tym idzie, również na zmniejszenie ilości kwasu mlekowego. Tak więc popularne zakwasy zostają zminimalizowane, a ty możesz intensywniej trenować.

Komu poleca się stosowanie tego suplementu?

Przyjmowanie beta alaniny przyda się przede wszystkim osobom, które uprawiają sporty siłowe oraz mocno obciążające organizm. Dobrym przykładem mogą być takie dyscypliny jak: podnoszenie ciężarów, bieg na długi dystans, triathlon.

Czy stosowanie beta alaniny jest bezpieczne?

Warto podkreślić, że zanim jakakolwiek substancja zostanie dopuszczona do sprzedaży, zostaje bardzo szczegółowo przebadana. W przypadku beta alaniny wyniki badań sugerowały, że jest to jeden z najbezpieczniejszych suplementów aktualnie obecnych na rynku, który jednocześnie jest dedykowany sportowcom.

Bardzo rzadko podczas jej stosowania występuje skutek uboczny, czyli lekkie mrowienie, odczuwalne zaraz po zażyciu danej substancji. Nie jest to jednak objaw groźny dla zdrowia, czy życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 5 =