Kręgosłup w potrzebie – Hotel Medical SPA Malinowy Dwór

iplywamy 09:00

Kręgosłup w potrzebie – Hotel Medical SPA Malinowy Dwór

Kręgosłup w potrzebie - Hotel Medical SPA Malinowy Dwór

Ból kręgosłupa jest najczęściej wynikiem złych nawyków i nieprawidłowej postawy. Jego powodem mogą być również wady wrodzone, urazy czy stany zapalne. Bez względu na przyczynę możemy stwierdzić, że niemal każdy z nas w swoim życiu doświadczył mniejszych lub większych problemów z kręgosłupem. Jedną z takich osób jest Wojciech Sójka, kierowca rajdowy, który zdecydował się skorzystać z pakietu leczniczego „Kręgosłup w potrzebie” w Hotelu Medical SPA Malinowy Dwór.

Wojciech Sójka to kierowca rajdowy z ogromnym doświadczeniem. Rajd Karkonoski, w którym wraz z pilotem Błażejem Czekanem wziął udział to jeden z jego ulubionych.

Kręgosłup w potrzebie - Hotel Medical SPA Malinowy Dwór Kręgosłup w potrzebie - Hotel Medical SPA Malinowy Dwór

„Rajd Karkonoski jest jednym z najlepszych rajdów w Polsce zarówno pod względem samych odcinków specjalnych, jak i ludzi, którzy go organizują. Podejście organizatorów do zawodników, ich chęć pomocy i zrozumienie trudności motosportu w dzisiejszych czasach na pewno pomaga w tym, żeby móc się skupić tylko na stronie sportowej i nie martwić się sprawami organizacyjnymi” – mówi Wojciech Sójka.

Niestety Wojtek nie mógł w pełni skupić się na swoim sportowym zadaniu, bo od dłuższego czasu zmagał się z powracającym bólem kręgosłupa. W tym roku Hotel Medical SPA Malinowy Dwór zdecydował się wesprzeć zarówno start Wojtka w Rajdzie Karkonoskim, jak i wspomóc go w walce z dolegliwościami.

Wojciech  korzysta z innowacyjnego pakietu leczniczego „Kręgosłup w potrzebie”, który jest dedykowany osobom, borykającym się z bólem kręgosłupa. Poprzedzająca realizację programu konsultacja lekarska pozwala na przeprowadzenie właściwej terapii. W skład pakietu wchodzą między innymi bardzo skuteczne w walce z problemem rozluźniające kąpiele w najsilniejszej na świecie leczniczej wodzie siarczkowej. Wykazują one działanie przeciwzapalne uczestnicząc w procesach obrony antyoksydacyjnej organizmu. Efektem tego jest zmniejszenie dolegliwości bólowych, zmniejszanie się obrzęków i poprawa ruchomości stawów.

Kręgosłup w potrzebie - Hotel Medical SPA Malinowy Dwór

Podczas terapii „Kręgosłup w potrzebie” przeprowadzany jest także zabieg w kriosaunie (leczenie zimnem w temp. do -157° C), którego efektem jest szybsze gojenie się urazów i zapaleń. W trakcie leczenia specjaliści z Malinowego Dworu zalecają również stosowanie metody kinesiotaping, czyli terapii polegającej na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze, które wspomagają pracę mięśni i zapobiegają nadmiernemu ich napinaniu. Plastry pomagają także w kojeniu bólu poprzez oddziaływanie na jego źródło. W pakiecie znalazły się także różnego rodzaju masaże: klasyczny, podwodny czy Medy Jet (masaż suchy na łóżku wodnym). Leczenie zostaje również wsparte gimnastyką w basenie oraz kinezyterapią (gimnastyka lecznicza) uzupełnioną o poradę fizjoterapeutyczną i zestaw ćwiczeń domowych. Na pacjentów czekają także zajęcia z instruktorem Nordic Walking. To forma rekreacji, która jest coraz częściej wykorzystywana jako środek na bezpieczną i efektywną rehabilitację. Doskonale odciąża kręgosłup i wzmacnia jego mięśnie, dzięki czemu ustępują bóle. Nasze samopoczucie podczas terapii poprawi z kolei zabieg SPA na całe ciało „Malinowe SPA Balneo”, który głęboko oczyści, zregeneruje, odżywi oraz wygładzi skórę.

Więcej informacji na temat Hotelu Medical SPA Malinowy Dwór oraz pakietu „Kręgosłup w potrzebie” można znaleźć na stronie internetowej obiektu.

Źródło: materiały prasowe Malinowe Hotele Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − dziesięć =