Letnie nurkowanie w basenie H2Ostróg

iplywamy 07:38

Letnie nurkowanie w basenie H2Ostróg

Letnie nurkowanie w basenie H2Ostróg

W piątkowe popołudnie (3 lipca) ciekawi podwodnego świata mogli spróbować zanurkować z butlą i profesjonalnym sprzętem w basenie H2Ostróg. Atrakcje dla użytkowników raciborskiego aquaparku przygotowała rydułtowska szkoła nurkowania NAUI. Chętnych do zobaczenia pływalni z innej perspektywy nie brakowało.

Letnie nurkowanie w basenie H2Ostróg

Mimo ciekawej oferty odkrytych basenów, chętnych do korzystania z raciborskiego aquaparku H2Ostróg nie brakuje. W pierwszym tygodniu wakacji, codziennie pływalnię odwiedzało średnio 900 osób. Dzieci i młodzież właśnie tam miło spędzają wolny czas, a dorośli po ciężkim dniu pracy odpoczywają. W raciborskim obiekcie amatorzy wodnej rozrywki, przez cały rok mogą liczyć na dobrą zabawę, a w wakacje dodatkowych atrakcji i udogodnień będzie jeszcze więcej. – Od poniedziałku do piątku, w ramach akcji Lato w Mieście 2015 uczniowie raciborskich szkół podstawowych i gimnazjów mogą bezpłatnie przez godzinę dziennie korzystać z aquaparku. Darmowe wejściówki wykorzystywać można w godz. od 6.00 do 9.00 oraz od 13.00 do 15.00 do 21 sierpnia. Chcąc skorzystać z darmowego wejścia należy w kasie biletowej okazać legitymację szkolną i wpisać się na listę. Dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej muszą znajdować się pod opieką dorosłej osoby, klas 4-6 okazują przy wejściu podpisane oświadczenie rodzica na samodzielne korzystanie z basenu (dostępne w kasie) – przypomina Krzysztof Borkowski, wicedyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, zarządca H2Ostróg.

Letnie nurkowanie w basenie H2Ostróg

Wakacyjna oferta nie ogranicza się tylko do darmowych wejściówek na basen, zarządcy pływalni przygotowali jeszcze inne ciekawe rozrywki dla swoich użytkowników. Pierwszą z nich były pokazowe zajęcia z nurkowania, które odbyły się 3 lipca pod okiem wykwalifikowanych instruktorów z rydułtowskiej szkoły nurkowania NAUI. – Nurkowanie to taki sport, który można uprawiać przez cały rok. W ostatnim czasie stał się on szczególnie popularny. Coraz więcej dorosłych, ale również młodzieży i dzieci zapisuje się na kurs nurkowania – mówi Justyna Jagieła, instruktor w szkole nurkowania NAUI z Rydułtów. – Aby zapisać się na kurs: należy mieć ukończone 10 lat, osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodziców. Nie trzeba umieć pływać, ale chętni powinni być oswojeni z wodą, mieć dużo pozytywnej energii w sobie i wytrwałości, bo takie szkolenie trwa około 2 miesięcy – dodaje Justyna Jagieła.

Dla osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem instruktorzy przygotowali specjalne zajęcia na profesjonalnym sprzęcie. Po udzieleniu krótkiego instruktarza – jak bezpiecznie poruszać się pod wodą, można było założyć kombinezon nurka, sprzęt, butlę tlenową i swobodnie „zwiedzać” pod wodą basen. – Zajęcia bardzo mi się podobały. Już kiedyś nurkowałem, wspaniała sprawa. Woda dodaje takiej lekkości, że nie czuje się ciężaru tego sprzętu, który ma się na sobie. Chciałbym kiedyś zostać prawdziwym nurkiem i pływać w oceanach – opowiada z pasją 10 – letni Michał Chorowski. Swoim zamiłowaniem do nurkowania zaraził starszą siostrę, która podobnie jak brat była pod wrażeniem nurkowania. – Lubimy aktywny wypoczynek. Często wolny czas spędzamy właśnie tutaj w aquaparku albo na świeżym powietrzu. Dużo jeździmy na rowerach i ogólnie uprawiamy różne sporty. Pierwszy raz dziś nurkowałam. Tyle mi brat o tym opowiadał, że w końcu musiałam spróbować i teraz sama rozumiem, jakie to fajne – przyznaje 12 – letnia Julia Chorowska.

Letnie nurkowanie w basenie H2Ostróg

Zainteresowani nurkowaniem były nie tylko dzieci. 21 – letnia Bożena Parelik, która często wraz z bratem Dominikiem Nastułą korzystają z raciborskiego parku wodnego, również spróbowała tego sportu. – Lubię sporty wodne, wiele z nich próbowałam, ale nurkowania jeszcze nie. Dziś był mój pierwszy raz i będę go miło wspominać. Świetna sprawa oglądać basen z zupełnie innej, niecodziennej perspektywy, aż zamarzyłam, aby zanurzyć się w otwartych wodach, pełnych pięknej roślinności i żyjątek – mówi Bożena Parelik.

Instruktorzy z rydułtowskiej szkoły nurkowania NAUI w te wakacje pewnie jeszcze zawitają w H2Ostróg. Tymczasem zarządcy obiektu już zapełniają kalendarz kolejnymi atrakcjami, jakie niebawem odbędą się w raciborskim aquaparku. – Podczas wakacji planujemy jeszcze zorganizować zajęcia na kajakach, pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej, mecze siatkówki i piłki wodnej oraz wiele innych rozrywek. Zapewniamy, że nasi klienci w te wakacje na nudę na pewno narzekać nie będą – zapewnia Krzysztof Borkowski.

Letnie nurkowanie w basenie H2Ostróg Letnie nurkowanie w basenie H2Ostróg Letnie nurkowanie w basenie H2Ostróg Letnie nurkowanie w basenie H2Ostróg

Autor tekstu i zdjęć: JUSTYNA KORZENIAK, ADVENTURE MEDIA

***

H2Ostróg:

Aquapark H2Ostróg to nowoczesny park wodny, usytuowany w Raciborzu, przy ul. Zamkowej 4. Inwestorem jest Miasto Racibórz. Administratorem obiektu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Racibórz to miasto położone w woj. śląskim, tuż przy granicy z Czechami. Swoje siedziby i zakłady produkcyjne mają tu takie firmy jak: RAFAKO S.A., SGL Carbon Polska, Henkel, Mieszko S.A., Eko-Okna, ENSOL, Sunex S.A. Jest centralnym miastem powiatu raciborskiego, w skład którego wchodzą miasta Kuźnia Raciborska i Krzanowice oraz gminy Pietrowice Wielkie, Kornowac, Rudnik, Nędza i Krzyżanowice.

Źródło: materiały prasowe Adventure Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + 7 =