Pogoda na aquapark!

iplywamy 11:35

Pogoda na aquapark!

Pogoda na Aquapark

Lato nadchodzi wielkimi krokami. W najbliższym czasie czekają nas upały, ale też burze i deszcze. Co można robić w taką pogodę? Schłodzić się grocie śnieżnej i popływać w basenie!

Pogoda na aquapark!

Prognozy pogody na nadchodzące dni zapowiadają temperaturę w granicy 30 stopni Celsjusza. Synoptycy przewidują też burze, a w następnym tygodniu duże opady deszczu. Jednak tak zmienna pogoda wcale nie musi krzyżować nam planów na relaks, sport czy też po prostu na przyjemne spędzenie czasu.

Ciekawym, a zarazem bardzo naturalnym sposobem na schłodzenie się podczas upałów jest grota śnieżna, której nie trzeba szukać  daleko. Właśnie takie miejsce, ze śniegiem dosłownie na wyciągnięcie ręki, znajduje się w raciborskim aquaparku H2Ostróg. Biały puch w grocie nie jest tylko ozdobą, można się nim bez żadnych obaw nacierać i schłodzić. W pomieszczeniu tym panuje  stosunkowo niska, ale optymalna do warunków temperatura, wynosząca ok. 13 stopni Celsjusza powyżej zera. 

Pogoda na Aquapark

Kiedy na zewnątrz skwar, przyjemnie jest wybrać się nad wodę, jednak w gorący burzowy dzień kąpiele na otwartych akwenach są niebezpieczne. Tymczasem w Raciborzu nawet wówczas nie musimy rezygnować z wodnych atrakcji. W nowym aquaparku H2Ostróg do dyspozycji mamy 8 torowy basen pływacki, basen do nauki pływania, jacuzzi, a także brodzik dla dzieci. Wśród atrakcji należy wymienić jeszcze rwącą rzekę, a także rurowe zjeżdżalnie, które z pewnością dostarczą sporej dawki adrenaliny. Jedna z nich posiada cztery programy multimedialne, które w dodatkowy sposób potęgują wrażenia ze zjazdu.

Od 19 maja w parku wodnym na Ostrogu honorowane są karty ogólnopolskiego programu,  promującego aktywność i rekreację, MultiSport. W H2Ostróg akceptowane będą trzy rodzaje kart dla dorosłych: MultiSport Classic, MultiSport Plus, Multi Active, a także karta MultiSport Kids przeznaczona dla dzieci.

Wart podkreślenia jest fakt, że niedawno oddany do użytku aquapark H2Ostróg mieści się tuż obok odremontowanego Zamku Piastowskiego, określanego mianem perły górnośląskiego gotyku oraz najstarszego w Polsce czynnego Browaru Zamkowego. Obydwa obiekty można zwiedzać. Dodatkowym atutem są malownicze nadodrzańskie bulwary oraz bliskość do Rynku…a stamtąd już tylko kawałek do odkrycia kolejnych atrakcji Raciborza, m.in. prawdziwej egipskiej mumii.

Pogoda na Aquapark

***

H2Ostróg:

Aquapark H2Ostróg to nowoczesny park wodny, usytuowany w Raciborzu, przy ul. Zamkowej 4. Inwestorem jest Miasto Racibórz. Administratorem obiektu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Nazwa, nawiązująca do dzielnicy Ostróg, w której znajduje się aquapark, została wybrana w konkursie dla mieszkańców przeprowadzonym wspólnie z lokalnym portalem informacyjnym.

Źródło: materiały prasowe Adventure Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + siedem =