Rekordy padają w Nemo – „Otyliada” 2019

iplywamy 19:39

Rekordy padają w Nemo – „Otyliada” 2019

Otyliada 2019

Pływanie pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, kondycję fizyczną i zdrowie, a to tylko niektóre korzyści jakie daje uprawianie tej dyscypliny. Doskonale wiedzą o tym mieszkańcy Dąbrowy Górniczej i okolic, którzy już po raz piąty wezmą udział w Ogólnopolskim Nocnym Maratonie Pływackim „Otyliada” w Nemo – Świat Rozrywki. Tegoroczny maraton odbędzie się w nocy z 16 na 17 marca.

„Otyliada” to największa masowa impreza pływacka w kraju. Pierwszy tego typu maraton zorganizowano w Myszkowie i miał on charakter lokalny. Od 2014 r. „Otyliada” jest imprezą ogólnopolską. W tym roku odbędzie się na 47 pływalniach w całym kraju.

Niezwykła impreza w wyjątkowym miejscu

Tak wspaniałej imprezy pływackiej nie mogło zabraknąć w Dąbrowie Górniczej, dlatego „Nemo – Świat Rozrywki” już po raz piąty zaprosi wszystkich mieszkańców do wspólnego pływania. Tegoroczna edycja „Otyliady” rozpocznie się 16 marca o godz. 18:00, a zakończy się 17 marca o godz. 6:00. To impreza, która każdego roku przyciąga tłumy miłośników pływania i motywuje do pobijania życiowych wyników.  Przypomnijmy, że dwa lata temu w Dąbrowie Górniczej padł rekord czwartej edycji imprezy, a ustanowił go Łukasz Furman, który przepłynął 47,500 kilometrów. Organizatorzy mają nadzieję, że również szósta edycja tej imprezy będzie rekordowa.

Nemo – Świat Rozrywki z ogromną przyjemnością uczestniczy w „Otyliadzie”. Naszą misją jest zaszczepianie w mieszkańcach pasji do pływania. Ponadto chcemy, by nasi klienci nie nudzili się w domu i mogli aktywnie spędzić czas, dbając o kondycję fizyczną. Mamy również nadzieję, że rekord tegorocznej edycji imprezy padnie właśnie na naszym basenie – mówi Adrian Ligorowski, rzecznik Nemo – Świat Rozrywki.

„Otyliada” to impreza, która łączy pokolenia. W całonocnym pływaniu startują całe rodziny. W dotychczasowych pięciu edycjach Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego „Otyliada” udział wzięło ponad 11 tys. uczestników, którzy łącznie przepłynęli rekordowe 40.195 km.

O Nemo – Świat Rozrywki

„Nemo – Świat Rozrywki” w Dąbrowie Górniczej to unikalne miejsce, łączące w jednym punkcie wiele różnorodnych rozrywek, w wodzie i na powierzchni.

Klienci mogą mogą wejść do Wodnego Świata albo skorzystać z Rozrywek na pokładzie. W obszarze Wodnego Świata znajdują się baseny, sauny, grota solna z tężnią solankową, siłownia i gabinet masażu. Wśród Rozrywek na pokładzie dostępne są Kręgielnia „Ośmiornica”, Klub Bilardowy oraz Klub Muzyczny „Aquarium”. Ponadto na klientów czeka również pokładowa Kuchnia, bo jak wiadomo dobra zabawa wszystkim zaostrza apetyt.

Źródło: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − siedem =