Rodzinne zawody pływackie Fregata Family Cup 2019 w Termach Maltańskich!

iplywamy 08:18

Rodzinne zawody pływackie Fregata Family Cup 2019 w Termach Maltańskich!

Fregata Family Cup 2019 cover

Medale na szyjach wszystkich zawodników, puchary i nagrody dla najlepszych oraz świetna zabawa dla całej rodziny – w niedzielę 2 czerwca w Termach Maltańskich w Poznaniu odbędą się amatorskie zawody pływackie dla dzieci i dorosłych! Zapisy na Fregata Family Cup 2019 już trwają!

Fregata Family Cup to największe w Poznaniu rodzinne amatorskie zawody pływackie organizowane przez Szkołę Pływania Fregata Swimming. Celem imprezy jest popularyzacja nauki pływania wśród poznaniaków, zarówno tych młodszych – dzieci, jak i starszych – ich rodziców, a także promocja zdrowego i aktywnego trybu życia. W zawodach startują zarówno dzieci rozpoczynające swoją przygodę z pływaniem (i to mające zaledwie 4 lata!) jak i już potrafiące pływać. Aby umożliwić start wszystkim dzieciom, także tym które dopiero uczą się pływania, rozgrywane są również konkurencje z tzw. przyborem (np. z motylkami). Jak co roku, odbędą się również sztafety rodzinne, podczas których startować będą rodzic wraz z dzieckiem.

Fregata Family Cup to zawody rodzinne, prowadzone w atmosferze świetnej zabawy, ale jednocześnie w pełni profesjonalne – odbywające się na sportowym basenie, z obsługą sędziowską i dekoracjami na podium. Każdy zawodnik otrzymuje pakiet startowy z koszulką i upominkami od sponsorów, pamiątkowy medal, a najlepsi także puchary i nagrody rzeczowe.

Co roku na początku czerwca w Termach Maltańskich do rywalizacji przystępuje ok. 600 zawodników, a na trybunach zasiada ok. 1,5 tys. kibiców. W 2017 r. organizowane przez Fregatę Swimming  zostały uznane za najlepszą inicjatywę organizacji pozarządowej w kategorii „sport” w konkursie Urzędu Miasta Poznania „Inicjatory”.

Zapisy na zawody i szczegółowy program wydarzenia na www.fregata.com.pl

Uwaga! Uczestnik zawodów nie może być zrzeszony w żadnym klubie sportowym i nie może posiadać licencji zawodnika (nie może być aktywnym członkiem UKS sekcji pływackiej).

Konkurencje: Każdy uczestnik może płynąć dowolnym stylem pływackim. Dzieci najmłodsze (rocznik 2012 i młodsi) mogą płynąć samodzielnie lub wykorzystać do pomocy przybór pływacki: „motylki”, deskę, „makaron”. Zawodnicy startują wg następujących kategorii wiekowych: rocznik 2013 i młodsi – 25 m stylem dowolnym z przyborem lub bez, rocznik 2012-2011 – 25 m stylem dowolnym, rocznik 2010-2009 – 25 m stylem dowolnym, rocznik 2008-2007 – 50 m stylem dowolnym, rocznik 2006-2001 – 50 m stylem dowolnym, dorośli – 50 m stylem dowolnym, sztafeta rodzinna – 2 x 25 m stylem dowolnym.

Źródło: materiały prasowe Fregata Swimming

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + cztery =